Dnes je 6. květen 2021, svátek má Radoslav
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Testovací centrum na covid bude v Olšinkách nebo vedle Multifunkčního centra Vytvořit článek
Testovací centrum na covid bude v Olšinkách nebo vedle Multifunkčního centra
Petr Laštůvka (redakce) - 09. 04. 2021    791    0 Líbil se vám tento článek? 0

Připravované testovací centrum by mělo být v Hlinsku umístěné v lokalitě u sportovišť v Olšinkách nebo vedle Multifunkčního centra. V testovacím centru budou probíhat odběry vzorků na testování onemocnění COVID-19.

„Dne 29. března jsme uzavřeli objednávku s externím dodavatelem na zřízení testovacího centra v Hlinsku. Jeho zprovoznění by mělo proběhnout do deseti pracovních dnů od objednání, zřízení centra očekáváme v průběhu příštího týdne. Podmínkou pro výběr lokality byl dostatečný prostor pro parkování vozidel a přípojka elektrické energie na 380V. Daná kritéria splňuje lokalita u sportovišť v Olšinkách nebo parkoviště vedle Multifunkčního centra. O zprovoznění testovacího centra budeme obyvatele Hlinecka informovat," sdělil starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Nejbližší odběrová místa na koronavirus v Pardubickém kraji jsou nyní pro obyvatele Hlinecka dostupná v Chrudimi v bývalé budově záchranné služby v areálu Chrudimské nemocnice, v Proseči v ordinaci praktického lékaře na Náměstí Dr. Tošovského 63 a v Luži v ordinaci praktického lékaře, která se nachází naproti vrátnici Hamzovy léčebny v pavilonu R. V Kraji Vysočina jsou nejbližší odběrová místa ve Žďáru nad Sázavou v areálu rychlobruslařského oválu na adrese Jungmannova 1496. Další odběrové místo je v Nemocnici Nové Město na Moravě.


TAG
Hlinsko COVID-19 Testovací centrum Koronavirus
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •