Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Svatováclavský jarmark a Medové dny v jednom dni se blíží Vytvořit článek
Svatováclavský jarmark a Medové dny v jednom dni se blíží
Věra Dvořáková (redakce) - 26. 09. 2023    1055    0 Líbil se vám tento článek?

Ve čtvrtek 28. září bude v Hlinsku probíhat tradiční Svatováclavský jarmark, při kterém se současně konají Medové dny. Součástí jarmarku je soutěž o nejlepší povidla či povidlovou buchtu a kromě toho nabídne akce velice pestrý program.

Jarmark se tradičně koná ve státní svátek Den české státnosti na sv. Václava. Stánky jsou rozmístěny v památkové rezervaci Betlém a v prostoru před Orlovnou. Začátek je v 9:00 hodin a vstupné je zdarma. Kromě stánků s lokálními produkty se návštěvníci mohou těšit na pohádku pro děti, foklorní soubory Vysočan a Vysočánek, kejklíře Vlastu, dětskou střelnici, ražbu mincí, pohybové studio Sluníčko, středověkou kapelu Grál, pana flašinetáře a mnoho dalšího. Součástí je také soutěž o nejlepší povidlovou buchtu a povidla, viz článek: https://www.ihlinsko.cz/na-svatovaclavskem-jarmarku-se-bude-soutezit-o-nejlepsi-povidla-a-povidlovou-buchtu

Medové dny trvají dva dny, od 28. do 29. září 2023. Otevřeno je od 9:00 do 17:00 hodin s expozicí umístěnou v Orlovně. Návštěvníky čeká Včelařská výstava, prosklený úl se včelami, Včelí stezka, prodej medu a dalších produktů. Vstupné dobrovolné.

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu