Dnes je 25. březen 2023, svátek má Marian
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Studnice získaly ocenění Modrá stuha za společenský život Vytvořit článek
Studnice získaly ocenění Modrá stuha za společenský život
Věra Dvořáková (redakce) - 15. 06. 2022    926    0 Líbil se vám tento článek?

Obec Studnice, která se zúčastnila soutěže Vesnice roku 2022, získala Modrou stuhu za společenský život! Slavnostní předávání ocenění se uskuteční 6. srpna v Biskupicích, což je obec na Svitavsku, která soutěž vyhrála. Bílou stuhu za činnost mládeže získal městys Choltice.

 

„Hodnotitelská komise na přelomu května a června všechny zúčastněné obce navštívila a podle jasně daných kritérií je následně hodnotila. O této návštěvě byli všichni starostové soutěžících obcí předem informováni. Základní informace a podklady pro hodnocení získala krajská hodnotitelská komise z prezentace obce, rozhovorů se zástupci obce, prohlídky obce a obsahu materiálů doložených jako součást přihlášky do soutěže. Biskupicím i dalším oceněným gratuluji a budu velmi rád, pokud se jejich přístupem budou inspirovat i další obce,“ uvedl radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství a starosta Hlinska Miroslav Krčil.

 

Soutěž Vesnice roku z Programu obnovy venkova se téměř každoročně vyhlašuje již od roku 1955. Předchozí dva ročníky se kvůli epidemii covidu nekonaly. Cílem soutěže je povzbuzovat obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova a poukázat na rozmanitost a pestrost venkova a jeho sociálního a kulturního života.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu