Dnes je 27. březen 2023, svátek má Dita
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy Stříbrná medaile za carving Vytvořit článek
Stříbrná medaile za carving
Pavel Peške - 02. 12. 2022    2258    0 Líbil se vám tento článek?

Ve dnech 26.-30.11. se v Lucemburku konal světový pohár v kulinářství Villeroy & Boch Culinary World Cup. Kromě národních kulinářských týmů zde mohli také účastníci soutěžit v cukrářském umění a carvingu.

V kategorii K1 (předem připravená kompozice) se zúčastnila Diana Peškeová z Hlinska. Před účastí se Diana stala členkou Czech-Slovak carving teamu, který nyní reprezentovala. O zařazení do teamu byla rozhodující její aktivita a účast na soutěžích i kvalita její práce

Ačkoliv vyřezávání v domácím prostředí mimo zraky poroty není v takovém napětí jako v disciplíně live carving (vyřezávání před diváky v daném čase), nekvalita se také neodpouští. Dalším aspektem je uchování surovin tak, aby se předešlo jejich poškození či zkažení.

Den D byl pro Dianu 30.11.2022, kdy mohla svoji kompozici s názvem Let the sunshine In vystavit. Kompozice byla celý den přístupná pro účastníky z široké veřejnosti, nejdůležitější  bylo samozřejmě hodnocení a závěrečné rozhodnutí poroty.

Diana Peškeová byla za svoji kompozici zařazena do stříbrného pásma. Z mistrovství světa si tak do České republiky odváží krásnou stříbrnou medaili.

 TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu