Střecha Základní školy Resslova prošla renovací
Profilovka
17. 08. 2023.
928

Z důvodu horšího stavu střešní krytiny hlavní budovy Základní školy Resslova musela být provedena její renovace. Město Hlinsko, které je zřizovatelem zařízení, využilo k opravě letní prázdniny, kdy se v budově školy nekoná výuka. Celkem jeden milion korun si z městského rozpočtu vyžádaly lokální opravy a nový nátěr střechy.

„Jedná se o jednu z největších investic do škol, kterou letos v létě realizujeme. Museli jsme reagovat na aktuální stav, kdy bylo nutné provést lokální výspravy krytiny a následně celou střechu natřít, abychom jí prodloužili životnost," uvedl k nutné investici starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Renovace krytiny na Základní škole Resslova byla provedena stejným způsobem, jako při opravě střechy na městské radnici v loňském roce. „Dodavatel prací střechu umyl, obrousil, provedl lokální výspravy a nanesl tři vrstvy barvy a vrchní speciální vrstvu odolnou proti UV záření. Chceme, aby renovace a samotný nátěr vydržel co nejdéle," uzavřel starosta Krčil.

Budova školy byla vystavěna v letech 1903-1904 podle plánů architekta Ladislava Skřivánka. Původně to byla škola chlapecká a pod tímto názvem ji někteří hlinečtí občané znají dodnes. Díky výhodné poloze v centru města navštěvují tuto školu žáci z celého Hlinska i okolí.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image