Dnes je 21. září 2023, svátek má Matouš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Starosta Krčil: Byl bych rád, kdybychom v Hlinsku dokázali do čtyř let vybudovat sto nových bytů a dalších padesát stavebních parcel Vytvořit článek
Starosta Krčil: Byl bych rád, kdybychom v Hlinsku dokázali do čtyř let vybudovat sto nových bytů a dalších padesát stavebních parcel
Petr Laštůvka (redakce) - 01. 07. 2021    2339    0 Líbil se vám tento článek?

Nedostatek volných bytů v Hlinsku chce vedení města řešit rozšířením nabídky o vlastní dostupné bydlení, které si budou moci dovolit například i mladé rodiny. V současné chvíli proto radnice připravuje například studii na vybudování několika desítek nových bytů v lokalitě louky u teplárny na sídlišti. Starosta města Miroslav Krčil by chtěl mít byty hotové do čtyř let. Město zároveň připravuje také stavební parcely v dalších lokalitách Hlinska.

„Aktuálně připravujeme několik projektů zaměřených na rozvoj bydlení v Hlinsku. Jedná se zejména o přípravu dalších stavebních parcel a o projekty na výstavbu nových bytů. Podle mého názoru teď musíme jako město vynaložit všechny síly k tomu, abychom pokračovali v přípravě nejen nových parcel, ale i bytové výstavby. Pokud jde o parcely, za nedlouho budeme mít nachystány tři další lokality pro nové rodinné domy. V lokalitě Pod Urnovým hájem bude osm stavebních parcel, v lokalitě Rataje čtyři parcely a minimálně další čtyři parcely budou v městské části Srní,” uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.

V přípravě je také studie na vybudování bytů v lokalitě louky u teplárny na hlineckém sídlišti. Studie by měla přinést odpověď na otázku, kolik bytových domů a kolik bytů by zde mohlo vzniknout.

„Zadali jsme zpracovateli studie, že chceme vytvořit dostupné bydlení, a to i pro mladé rodiny. Tedy byty s dispozicemi nejlépe 2+1 a 3+1 o velikosti v rozmezí zhruba od 55 do 85 metrů čtverečních. V tuto chvíli nás čeká také debata, o jakou formu bydlení půjde. Z možností se nabízí nájemní bydlení, nějaký typ družstevního bydlení nebo také prodej do osobního vlastnictví. Projektovou dokumentaci bychom chtěli mít nachystanou v průběhu následujících čtrnácti měsíců. Studie bude komplexní a měla by vyřešit stavební prostor z pohledu počtu bytových domů, parkování a vůbec celkového uspořádání. Zdůrazňuji, že nám jde o to, abychom mohli v Hlinsku nabídnout dostupné bydlení i mladým rodinám. Chápeme, že ne všichni si mohou hned dovolit např. rodinný dům. Z tohoto pohledu Hlinsko potřebuje nabídku dalšího typu bydlení, než jsou stavební parcely” uvádí dále Miroslav Krčil.

Velkému zájmu o bydlení v Hlinsku pomáhají mimo jiné také investice do občanské vybavenosti, které město realizovalo a stále realizuje. Jedná se zejména o nové autobusové nádraží, koupací biotop, opravený Dům dětí a mládeže, opravu hasičské zbrojnice v Blatně, investice do rozvoje školství nebo aktuálně výstavbu nové sportovní haly.

V současné chvíli nechalo také vedení radnice zpracovat studii na zasíťování a vybudování nových stavebních parcel v městské části Chlum, kde by mělo vzniknout několik desítek pozemků pro výstavbu rodinných domů.

Miroslav Krčil poznamenal, že by byl rád, pokud by do čtyř let dokázalo Hlinsko vystavět sto nových bytů a připravit dalších padesát stavebních parcel. Pro město by to mělo jednoznačný přínos. “Vím, že je to poměrně ambiciózní cíl. Ale je to podobné, jako v předešlých případech. Kdybychom neměli takové cíle, tak by dnes město nemělo koupací biotop, dopravní terminál, nevraceli bychom do Hlinska střední odborné školství, nezvládli bychom rekonstruovat budovu hasičské zbrojnice v Blatně a mnohé další investice. Samozřejmě ale vše bude záležet na podpoře těchto projektů v zastupitelstvu,” uzavírá starosta Krčil.

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu