Dnes je 27. březen 2023, svátek má Dita
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Školství Společnost Hilti vybavila hlinecké střední učiliště mechanizovanými nástroji Vytvořit článek
Společnost Hilti vybavila hlinecké střední učiliště mechanizovanými nástroji
Petr Laštůvka (redakce) - 12. 01. 2023    1377    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinecké střední odborné učiliště převzalo, díky spolupráci s firmou Hilti ČR v rámci projektu "TOOLS 4 SCHOOLS", profesionální nářadí a nástroje pro obory elektrikář a truhlář. Kromě zástupců školy bylo přítomno na oficiálním předání nářadí i vedení města Hlinska se starostou Miroslavem Krčilem, radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel a za firmu Hilti Ing. Jaroslav Heltfleiš. Spolupráci mezi dodavatelem vybavení a školou zajišťoval Mgr. Marian Solčanský.

Společnost Hilti poskytuje hlineckému učilišti stroje od firem, které jsou například po operativním leasingu. V případě poruchy dostane škola stroj nový a ten poškozený může rozebrat pro studijní účely. Do projektu "TOOLS 4 SCHOOLS" je v České republice zapojeno již 41 středních škol. „Stroje, které již firmám posloužily, dále poskytujeme do středních škol. Aktuálně máme do spolupráce zapojeno 41 škol a více než 1 000 strojů je v rámci tohoto programu na středních školách a učilištích. Jsem rád, že stroje určené pro profesionály budou nyní sloužit i zde v Hlinsku," uvedl Ing. Jaroslav Heltfleiš, zástupce společnosti Hilti ČR.

Vedení města a školy spolupráci s dodavalem vybavení velmi vítá, protože jednoznačně přispěje ke zvýšení kvality výuky a přípravy žáků na jejich budoucí profesní uplatnění na trhu práce. Spolupráce by měla pokračovat i nadále pro zajištění spotřebního materiálu pro stroje nebo pro doplňování novinek v sortimentu. „Firma Hilti dovezla do školy velké množství nového nářadí a zařízení, které by mělo učňům pomoci v dalším rozvoji. Určitě je to dobrý krok pro to, abychom mohli zase dále posunout školství v Hlinsku na vyšší úroveň," zhodnotil RNDr. Rostislav Dvořáček, ředitel Gymnázia K. V. Raise a Středního odborného učiliště Hlinsko.

Střední odborné učiliště v Hlinsku je jedním z nejlépe vybavených v celém regionu a zájem o studium z řad žáků devátých tříd základních škol stále roste. „Jsem moc rád, že se nám střední odborné školství v Hlinsku skutečně už zabydlelo a že se dále rozvíjí. A toto je další důkaz toho, že má budoucnost. Bylo správným krokem, že jsme se jako město nedali odradit a investovali jsme právě v té počáteční fázi do rozvoje a do toho vůbec nastartovat obnovu středního odborného školství v Hlinsku. Zájem ze strany firem o spolupráci s učilištěm stále roste a to je určitě důležitá informace i pro ty, kteří se rozhodujím zda budou studovat tady u nás. Myslím si, že v tomto směru neudělají žádnou chybu, protože hlinecké střední odborné učiliště je v tuto chvíli jedním z nejlépe vybavených v celém regionu," uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Radní Pardubického kraje pro školství Josef Kozel doplnil, že bude velmi rád, pokud to bude inspirovat nejen ty, kteří budou na škole studovat, ale i další školy ke spolupráci s firmami a také firmy, aby pomáhaly pardubickému školství.

Mezinárodní společnost Hilti nabízí profesionální stavební stroje a nářadí, vrtačky, kombinovaná kladiva, bourací kladiva, nastřelovačky, diamantové stroje. Nabízí také prodej a servis v oblasti měřicí, vrtací, sekací, bourací a protipožární techniky.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu