Soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2023 trvá až do konce září
Profilovka
21. 05. 2023.
1056

Se začátkem května odstartovala soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2023, která nabízí patnáct cyklotras v Pardubickém kraj. Některé trasy jsou naplánované tak, že zasahují až do Olomouckého, Královéhradeckého či do Středočeského kraje. Soutěž trvá do 30. září. 

 

Soutěžící si mohou vybrat trasu podle náročnosti ale i oblasti, kam se chtějí vydat. Destinační společnost Východní Čechy, společně s turistickými informačními centry, připravila trasy vedoucí okolím hradů, zámků a nádhernou přírodou. Soutěžící si mohou zvolit trasu také dle náročnosti.

 

Novinkou v soutěži jsou QR kódy, které mohou soutěžící buď opisovat do hrací karty nebo skenovat do svého mobilního telefonu. Klasická papírová hrací karta je k dostání ve všech turistických informačních centrech Pardubického kraje, ve většině informačních centrech České republiky a na všech razítkovacích místech. Hrací kartu lze ale stáhnout i na webu soutěže. Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa. Soutěžit může každý, kdo získá alespoň pět razítek, QR kódů nebo unikátních kódů. 

 

Nejkratší trasa měří 12,5 km a nejdelší 76,7 km. Jedna z tras vede i přes Hlinsko a nalézt ji lze pod číslem 6. Trasa začíná v Hlinsku, měří 48,5 km a cyklisty zavede do Krucemburku, Ždírce nad Doubravou, Možděnice a Vysočiny. 

 

Hrací kartu včetně informací o trasách naleznete zde

 

Letos se soutěží o horské kolo 4EVER FRONTBEE, pobyty ve Východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery.

Vyplněnou razítkovací hrací kartu je nutné zaslat na adresu Destinační společnost Východní Čechy, nám. Republiky 12, 530 02 Pardubice nebo elektronicky (naskenované nebo vyfocené) na e-mailovou adresu cyklopecky@vychodnicechy.info do 30. 09. 2023. Vylosováno bude 20 výherců. 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image