Slovan proti okleštěné sestavě Horses bodoval naplno
03. 11. 2022.
visibility 911

Moravská Třebová - Plný počet bodů si do tabulky připsal Slovan. Hlinečtí odjížděli k utkání v sestavě bez několika stále zraněných hráčů a další se potýkají s nemocemi.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a první tři minuty byly pro hosty těžké, Vl. Saifr měl plné ruce práce. Ve 3. minutě pálil od modré M. Machač, ale oslabení po vyloučení D. Králíčka se podařilo ubránit. V 6. minutě projel do úniku M. Kišš zakončil střelou, kterou Peksa v brance stihl vyrazit. Velice přísné vyloučení D. Brožka na 5 min + do konce utkání za údajný faul kolenem... (všichni jsme viděli souboj ramenem) ještě více oslabil řady hostí. V přesilové hře se domácí ujali vedení 1:0.

Prvních deset minut druhé třetiny hlinečtí určovali tón hry. Peksa čelil minimálně čtyřem brankovým příležitostem, vyrovnat stav na 1:1 se podařilo ve 24. minutě po akci, kterou založil P. Beneš a po finální přihrávce M. Kišše zakončil M. Machač. Bohužel jsme nevyužili další šance a domácí ve 32. minutě zvýšili na 2:1 po nešťastném odrazu kotouče od zadního mantinelu, který zasunul okolo tyče do branky Fibrich. Domácí si následně vytvořili silný tlak v pásmu a ve 34. minutě zvýšil na 3:1 Marek. Hlinečtí opět vyrovnali hru, ale šance opět zastavilo přísné vyloučení D. Králíčka. I při velké snaze se nepodařilo do konce druhé části snížit stav na rozdíl branky.

V úvodu třetí třetiny domácí navýšili vedení na stav 4:1 a o vývoji utkání bylo prakticky rozhodnuto. Navíc útočné snahy před brankou domácích byly trestány tak, že na trestnou lavici putovali vždy hráči z obou stran, což domácím jen vyhovovalo. Utkání se pak dohrávalo pod taktovkou domácích, kteří navýšili skóre na konečných 7:1.

Hlasy po utkání:
Trenér Pavel Rohlík : „Do utkání jsme šli ve velmi okleštěné sestavě. Nastoupit muselo několik hráčů z naší juniorky. V začátku utkání byl ještě do konce utkání vyloučen D. Brožek. V počtu 4 obránců a 9 útočníků jsme přesto drželi s kompletním soupeřem krok a měli několik slibných příležitostí vstřelit branku. Bohužel jsme je neproměnili. Po polovině utkání jsme i vinou únavy začali dělat chyby. Soupeř je potrestal a utkání rozhodl."