Školní florbalový turnaj ovládla ZŠ Resslova
14. 04. 2022.
visibility 1639

V hlinecké sportovní hale se poslední školní den před velikonočními prázdninami uskutečnil Školní florbalový turnaj. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, v první se utkali žáci 3., 4. a 5. tříd za ZŠ Resslova, ZŠ Smetanova, ZŠ Ležáků a ZŠ Kameničky.  Ve druhé kategorii se střetli žáci 6., 7. a 8. tříd ze ZŠ Resslova, ZŠ Smetanova, ZŠ Ležáků a Gymnázia K. V. Raise Hlinsko. V obouch kategoriích nakonec zvítězili žáci ZŠ Resslova. Turnaj pořádal spolek FLORBAL Hlinsko za podpory města Hlinska.

Základní část mladší skupiny vyhrála bez jediné porážky Základní škola Kameničky pod vedením Mgr. Pavla Nováka. Poslední finálový zápas se dle systému turnaje odehrál mezi prvním a druhým týmem v pořadí. Na druhém místě se umístila ZŠ Resslova, kterou v základní části Kameničky porazily 3:2. Ve finálovém velmi vyrovnaném zápase nakonec ZŠ Resslova brala první místo za výsledku 4:2. V základní části se také střetla ZŠ Resslova vs. ZŠ Smetanova 5:4, ZŠ Ležáků vs. ZŠ Kameničky 1:9, ZŠ Smetanova vs. ZŠ Ležáků 5:0, ZŠ Resslova vs. ZŠ Ležáků 5:0 a ZŠ Smetanova vs. ZŠ Kameničky 3:4.

Pořadí skupiny 3., 4. a 5. tříd:
1. ZŠ Resslova Hlinsko
2. ZŠ Kameničky
3. ZŠ Smetanova Hlinsko
4. ZŠ Ležáků Hlinsko

Ve starší kategorii zůstala v základní části neporažena ZŠ Smetanova a ve finálovém zápase nakonec podlehla ZŠ Resslova, která se tak umístila na celkovém prvním místě. V základní části zápasilo Gymnázium K. V. Raise Hlinsko vs. ZŠ Resslova 4:7, ZŠ Smetanova vs. ZŠ Ležáků 20:0, ZŠ Ležáků vs. Gymnázium K. V. Raise Hlinsko 0:16, ZŠ Resslova vs. ZŠ Smetanova 3:5, Gymnázium K. V. Raise Hlinsko vs. ZŠ Smetanova 5:7 a ZŠ Resslova vs. ZŠ Ležáků 22:1.

Pořadí skupny 6., 7. a 8. tříd:
2. ZŠ Smetanova Hlinsko
3. Gymnázium K. V. Raise Hlinsko

„Jsem moc rád, že se zde hraje florbal, fotbal nebo futsal a je dobře, že nová sportovní hala je tak hodně využívaná a že se dětem libí. Díky tomu vidíme, že se jednalo o dobrou investici města," uvedl před slavnostním předáváním pohárů a diplomů všem zúčastněným týmům Miroslav Krčil, starosta Hlinska.