Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Škody v městských lesích: při bouři padlo za oběť tisíc kubíků dřeva Vytvořit článek
Škody v městských lesích: při bouři padlo za oběť tisíc kubíků dřeva
Petr Laštůvka (redakce) - 09. 07. 2021    1844    0 Líbil se vám tento článek?

Bouře a silný vítr napáchaly v Hlinsku a v jeho okolí nemalé škody. Způsobily spoustu komplikací. „Nejprve chci poděkovat všem hasičům i ostatním, kteří se od noci na likvidaci škod podílejí. Odvedli obrovský kus práce. Některé zásahy byly skutečně nebezpečné. Přímo v Hlinsku máme spoustu ulámaných větví a poškozených stromů. Centrum města bylo opět zaplaveno. Poškozenu máme i střechu v areálu MŠ Budovatelů, nebezpečně spadl strom například v Koutech i na Čertovině. Na některých místech jsme měli problémy s valícím se bahnem. Hned ráno nastoupili naši pracovníci a postupně město uklízíme. Zároveň žádám všechny o maximální opatrnost, stromy mohou být poškozeny a některé větve se ještě mohou uvolnit. Buďme prosím tedy opatrní,“ poznamenal starosta Miroslav Krčil.

Starosta Hlinska se také vyjádřil ke škodám v městských lesích. „Je to spoušť. Podle prvních odhadů padlo asi jeden tisíc kubíků dřeva. Bohužel, mnohé stromy spadly i na nově postavené oplocenky, takže to je další komplikace,“ uvedl starosta Miroslav Krčil. Nejvíce zasaženy byly lokality Rataje, Srní-Babákov a lesy mezi Hlinskem a Jeníkovem. „Porosty jsou teď hodně zranitelné kvůli tomu, že zasahujeme proti kůrovci. Když přijde taková smršť, je problém o to větší," doplnil starosta Krčil.

Obavy z toho, že by pokácené dřevo zůstalo v lese dlouho mít ale město nemusí. „Situace na trhu je taková, že ceny jsou snad nejvyšší za posledních deset let. A poptávka je obrovská. Smrk se prodává za 2500 Kč i více za kubík, což je dvojnásobek částky, která platila ještě před několika málo měsíci," poznamenal Miroslav Krčil. Jakmile se podaří kalamitu zlikvidovat, je Hlinsko připraveno opět porosty začít obnovovat.

 

 

Zdroj foto: Facebook Láďa DopiLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu