Ski klub Hlinsko na závodech v obřím slalomu v Rakousku
21. 12. 2022
visibility 1431

O víkendu 17.-18. prosince se vydaly dvě děti z našeho oddílu do rakouského Ski Amadé, kde se zúčastnily tréninku a závodu v obřím slalomu pod vedením rakouského olympionika s českými kořeny Thomase Sykory. Thomas Sykora vyhrál 9x závod světového poháru ve slalomu a na olympiádě v Naganu se umístil na bronzové příčce, nyní je oblíbeným sportovním komentátorem televizní stanice ORF. V sobotu mohli všichni zúčastnění trénovat 776 m dlouhou trať s 34 branami na svahu světového poháru Hauser Kaibling, vyslechnout rady zkušeného lyžaře a v neděli pak vše zúročit v náročném závodu. To se podařilo našim lyžařům, kteří jsou již několik let i členy tamního závodního oddílu Hauser Kaibling Team. Vít Bárta si za 1. místo ve své kategorii odvezl krásný pohár a hodnotné ceny, jeho sestra Ema Bártová skončila na skvělém 2. místě.

Ve stejném termínu otevřely s dostatkem sněhu své brány i sjezdovky v Hlinsku, srdečně vás zveme na krásné lyžování.