Ski klub Hlinsko informuje o celkovém vyhlášení LPV + APV Vysočina Sportencup - 2021/2022

V neděli 2.10.2022, po ukončení závodu v suchém slalomu na Fajtově kopci, proběhlo plánované vyhlášení Lyžařského poháru Vysočiny - SPORTEN CUP za sezónu 2021/2022. Do celkových výsledků byly započítány body z podzimních běžeckých závodů v suchém slalomu, které se konaly v Kožichovicích, v Hlinsku a Velkém Meziříčí, závodů v přespolním běhu z Kožichovic a Křemešníku a zimních závodů v obřím slalomu. Po roční odmlce, která byla způsobena epidemií Coronaviru, se podařilo uspořádat všech pět závodů na sněhu.

Závody se konaly na sjezdovkách v Karlově pod Pradědem, Hlinsku, dva závody ve Velkém Meziříčí a finálový závod na Šacberku u Jihlavy. Oceněno bylo a pohár obdrželo vždy v každé kategorii šest nejlepších závodníků a závodnic. Mezi vyhlášenými bylo celkem 12 hlineckých závodníků, z toho bylo pět vítězů kategorií a zastoupení jsme měli i v kategorii Family. Všem závodníkům patří pochvala za předvedené výkony a přejeme jim další úspěšnou sezónu.

Na pohár dosáhli tito hlinečtí závodníci:
Myšáci dívky: 3. místo Josefína Mrkvičková
Přípravka chlapci: 1. místo Vít Bárta
Přípravka dívky: 5. místo Tereza Havlíková
Předžákyně: 1. místo Ester Štulíková, 2. místo Ema Bártová
Mladší žákyně: 2. místo Vanesa Urbánková
Mladší žáci: 3. místo Ondřej Poslušný
Starší žákyně: 1. místo Lucie Kopecká
Starší žáci: 1. místo Štěpán Stýblo
Juniorky: 1. místo Simona Kopecká, 5. místo Dorka Sobotková
Dospělí muži: 2. místo David Kopecký
Family: 3. místo Ema a Marek Bartovi, 4. místo Ester a Radan Štulíkovi

Závodní oddíl Ski klubu Hlinsko děkuje za podporu města Hlinska, Pardubického kraje, Národní sportovní agentury a svým sponzorům.