Skautská kavárna po roce opět v Hlinsku

Milí čtenáři,

srdečně Vás zveme na 5. ročník Skautské kavárny, která se uskuteční opět u Centra Jana XXIII. v Hlinsku ve dnech 16. a 17. září 2023. V sobotu tu pro Vás budeme od 11:00 do 20:00 a neděli od 10:00 do 18:00 hodin.

I letos se můžete zastavit na výbornou kávu, horkou čokoládu, čaje různých druhů a domácí limonádu. V nabídce též nechybí palačinky s ovocem a spousta sladkých i slaných zákusků od našich příznivců. K tomu pro Vás máme přichystaný bohatý doprovodný program.

Sobota bude plná hudby, zahájí ji Týnka Baumová a Roman Hampejs, kteří pro Vás budou hrát od 13:00 hodin. Romča, vedoucí hlineckého skautského střediska, a Týnka, instruktorka na skautských vzdělávacích kurzech, tvoří milé kytarové duo. Uslyšíte folkové a country písničky, které zaznívají u našich táborových ohňů.

Pokud máte rádi tradiční hudební nástroje a zároveň současné popové písně, přijďte v si v 15:00 hodin poslechnout Annu a Janu Vomelovy. Jejich repertoár se skládá zejména z coverů na známé a oblíbené písně, české i zahraniční, v podání klavíru, zpěvu a houslí.

Od 15:00 hodin bude zároveň probíhat naše novinka - “Zažij to!” Dokážete dobýt všechny ostrovy a stát se tak vládcem všech moří? To zjistíte pokud si přijdete zahrát tuto bojovku. Zvány jsou všechny děti od 6 let, horní hranice není omezena, na své si přijde opravdu každý, kdo má chuť se bavit.

Následovat bude ukázka dravců v 17:00 hodin. Přijďte si o nich poslechnout poutavou přednášku, kterou povede sestra Jazzina, registrovaná členka našeho střediska, která se propojení člověka s přírodou věnuje i nadále ve svém profesním životě. Těšit se můžete nejen na povídání, ale také na ukázku jednoho z dravců.

Sobotní den zakončí další hudební duo, tentokrát Martina Novosadová a Lukáš Hejduk, roveři hlineckého střediska, kteří působí i ve vedení a podílejí se na organizaci Skautské kavárny. Přijďte si je poslechnout od 19. hodiny a vypijte si tak svou voňavou kávu za doprovodu více i méně známých českých písní. 

V neděli jako první vystoupí punková hudební skupina SkAunk, která si na Skautské kavárně zahrála minulý rok. Kluci hrají skvěle, a proto k nám až z Brna přijedou i letos a k poslechu budou hrát od 13:00 hodin.

V programu rozhodně nesmí chybět Dobrodrůžo - stanoviště pro děti, nachystaná od našich skautů a skautek. Stanoviště budou v okolí kavárny, takže si můžete vychutnat kávu, zatímco si Vaše děti budou užívat spoustu legrace při plnění disciplín. To vše od 14:00 hodin.

O hodinu později, tedy v 15:00, k nám do Kavárny zavítá uskupení hudebníků, kteří si říkají Čechhlín singers. Zajímavostí je, že název vygenerovala umělá inteligence ze slov Hlinsko, Čechy a singers jako zpěváci. Znát je můžete z kavárny Zastáfka kafé, kde už několikrát zahráli na Country večeru. Hrají hlavně country, trampské písně a folk. Uslyšíte převážně strunné nástroje, jako kytary, housle, banjo, violoncello, ale nebudou chybět ani rytmické nástroje. Například tamburína nebo kachon. 

Program letošní Kavárny bude zakončen představením Záchranné stanice Pasíčka v 16:30. Část výdělku z dobrovolných příspěvků od Vás poputuje právě do záchranné stanice, kterou jsme se rozhodli finančně podpořit.

Po celou dobu trvání Kavárny si můžete vypůjčit a zahrát deskové hry či pátrací hru, jejíž principem je hledání kartiček a jejich zaznamenání do tabulky. Pokud se vám to podaří, nezapomeňte se u obsluhy zastavit pro sladkou odměnu.

Vaše dojmy z Kavárny nám můžete sdělit prostřednictvím myšlenkové mapy nebo napsat vzkaz do kroniky.

Doufáme, že Vás program a představa víkendové kávy v příjemném prostředí zaujaly a potěšíte nás svou návštěvou. Těšíme se na Vás!

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image