Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Skautská kavárna opět v Hlinsku Vytvořit článek
Skautská kavárna opět v Hlinsku
Junák - český skaut, středisko Skála Hlinsko, z.s. - 14. 09. 2022    1083    0 Líbil se vám tento článek?

Milí čtenáři,
srdečně vás zveme na naši již tradiční víkendovou událost Skautská kavárna. Akce se bude konat tento víkend 17. a 18. září 2022 u Centra Jana XXIII. od 11 hodin.

Hlinečtí skauti vám výměnou za dobrovolný příspěvek s potěšením připraví lahodnou kávu různých druhů, horkou čokoládu, čaj či domácí limonádu. K tomu si budete moci vybrat také z bohaté nabídky sladkých i slaných zákusků napečených našimi členy a přáteli hlineckého skautingu. A na vaše přání vám obsluha udělá i výborné palačinky.

Příjemnou atmosféru kavárny bude opět dokreslovat bohatý doprovodný program, který vám přiblížíme v následujících řádcích. V sobotu od 14:30 do 15:30 se můžete těšit na písničkáře Romana Hampejse, jehož repertoár se skládá především z folkové hudby, jež je velmi příjemná na poslech. Roman je také hlavním vedoucím skautského střediska Skála Hlinsko. Letos ovšem nevystoupí sám, ale s naší věrnou členkou Týnou Baumovou, která je dnes aktivní skautkou v Praze. Týna je také velmi talentovaná hudebnice, proto si tedy toto duo nenechte ujít, už se na vaši účast oba moc těší.

Skautská organizace pracuje především s dětmi ve všech věkových kategoriích a právě naši skauti a skautky, žáci na 2. stupni ZŠ, si pro vaše ratolesti připravili dětské odpoledne, také známé pod názvem Dobrodrůžo. Od 14:00 bude v okolí kavárnického stanu pro děti připraveno několik stanovišť se zábavnými disciplínami, které zvládnou i mladší děti. Zaručeně je budou bavit a na konci na ně bude čekat drobná odměna.
Dobrodrůžo se bude konat pouze za příznivého počasí.

Sobotní večer se nese také ve folkovém duchu, neboť od 19:00 jsme si pro vás přichystali námi oblíbené zpívání u ohně. Pokud si chcete zavzpomínat na letní táborového chvilky nebo si jen užít večer u ohně s typickými písněmi, neváhejte se k nám přidat. Zpívat budeme, dokud nám budou stačit hlasivky, protože „dokud se zpívá, ještě se neumřelo”.

Pokud nestíháte sobotní Dobrodrůžo, nemusíte být skleslí, protože v neděli od 13:00 budete moci vyzkoušet své pátrací schopnosti v oblíbené hře šipkovaná. Po cestě můžete očekávat jednoduché i složitější úkoly pro děti i dospělé. Pokud zvládnete najít všechny obálky, nezapomeňte si u obsluhy vyzvednout vaši zaslouženou odměnu.

V nedělní odpoledne se chystá nejedno vystoupení. V 15:00 se bude prostorem Skautské kavárny rozléhat hudba pražské kapely Adventures. Čtveřice mladých hudebníků o sobě tvrdí, že hrají moderní hudbu pro moderní posluchače. Konkrétně se jedná o indie-rock. I toto vystoupení vám zpříjemní chvíle s vaší kávou, kluci už se nemohou dočkat.

Jako druhá v pořadí vám zahraje kapela SkAunk, uskupení čtyř skautů z Brna, kteří si v roce 2014 založili punkovou kapelu. K tomu přidali trochu ska, hardcore i reggae a SkAunk byl na světě. Svou hudbou nás potěší od 17:00 do 18:00, přijďte si je poslechnout, bude to rozhodně stát za to.

Po celou dobu vás budou obsluhovat naši milí skautští vedoucí, kteří už se na tento víkend moc těší.

SkAunk nám celou akci také ukončí, poté už nám nebude zbývat nic jiného, než se s vámi rozloučit. Oficiální konec akce bude směřován na neděli v 18:00.

Doufáme, že nás potěšíte svou návštěvou, těšíme se na vás!Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu