Rozuzlení vyrovnaného utkání až v závěrečné třetině
Profilovka
30. 01. 2023
visibility 644

Česká Třebová - Ve třetím utkání osmifinále play-off dokázali Kohouti, ve velice vyrovnaném utkání, proměnit výhodu domácího prostředí a vedou v sérii hrané na tři vítězná utkání 2:1. V dramatickém závěru došlo také bohužel ke kuriozní situaci, kdy v hráčské tahanici přišel k neúmyslné úhoně čárovný rozhodčí, který přijel řešit roztržku mezi hráči. Ve středu 1. února, tedy utkání číslo čtyři, chtějí Horses na hlineckém ledě vyrovnat sérii.

Domácí začali utkání opatrně a v úvodu obrana Kohoutů vyrobila hned tři chyby a již ve 40. vteřině šanci R. Chvojky chytil Kraus. O třice vteřin později mohl skórovat O. Karásek a ve třetí minutě se M. Kišš s P. Kubalem dostali před branku Krause, ale zakončení P. Kubala nebylo přesné. Až v 7. minutě zahrozil střelou z buly Fúzik. Ten samý hráč fauloval v 8. minutě, ale domácí pozorně bránili a střely P. Beneše a M. Kišše nenašly cíl mezi tyčemi. V 11. minutě nepřekvapil T. Vlka v brance Horses Ostřanský ve své šanci. Domácí neproměnili šanci ani ve 14. minutě po akci Hemského s Králem, kotouč nedaleko od brankové čáry odpálil P. Fink. V 18. minutě pykal M. Machač, ale hlinečtí výborně bránili, P. Štěpánek tělem blokoval dvě střely od modré, rovněž tak M. Zdražil na pravé straně. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Ve druhé části začali domácí aktivně, M. Zdražil zblokobal dvě střely Sedláka. Ve 24. minutě neproměnil brejk Fúzik, protože T. Vlk vykryl jeho pokus. T. Vlk zlikvodoval i následnou šanci Pavlovského. Hlinečtí přidali na aktivitě, ale znovu museli bránit při vyloučení ve 29. minutě. Pasáž vyloučených pokračovala ve 34. minutě, kdy pykal O. Karásek a domácí měli výhodu přesilové hry. Střelu Augustina hlinecký gólman kryl, ale k odraženému kotouči se dostal Sedlák a otevřel skóre 1:0. Netrvalo dlouho a opět se hrálo jen ve čtyřech na každé straně. Ve 39. minutě po vyloučení M. Machače měli domácí další výhodu, ale hlinečtí se ve třech dokázali ubránit až do konce třetiny.

Ve 43. minutě vyzkoušel M.Nepokoj svižnou střelou pozornost Krause. Ve 47. minutě si hlinečtí vybrali slabší chvilku v pasivním přístupu k protihráčům, za kterou byli potrestáni. Po střele Fuzika zvýšil na 2:0 Semorád.  Horses se nadechli k závěrečnému tlaku, velkou kliku měl Kraus, když střelu R. Chvojky se štěstím vyrazil. V 52. minutě využili hlinečtí přesilovou hru a po souhře M. Kešše s O. Karáskem pohotovou střelou do odkryté části branky snížil M. Nepokoj na 2:1. V dalších minutách opět série vyloučení po šarvátce Krále s Jílkem. V 55. minutě zkusil průnik T. Hudec, ale Kraus jeho nebezpečnou střelu vyrazil hlavou. V 56. minutě domácí dokázali domácí zase odskočit, po střele Hemského dostal kotouč za záda T. Vlka zkušený Filip 3:1.  Drama vrcholilo, když fauloval domácí Jemelka. V 57. minutě mohl snížit M. Nepokoj, jeho bombu vyrazil Kraus hlavou, protože vyrážečku tak rychle zvednout nemohl. Následně domácí Filip brutálně fauloval T. Prachaře, který po svých neodešel, skončil na oštřovně a utkání již nedohrál. Domácí se bránli, Horses hráli bez brankaře a v 59. minutě následoval střet Ostřanského s J. Jílkem, který v této šarvátce srazil neúmyslně i čárového rozhodčího, když jel mezi hráče. Domácí dokázali tlak Horses v poslední minutě ubránit a ujali se vedení v sérii 2:1

Slovo trenéra P. Rohlíka po utkání: „Prohrané utkání, ale jsem spokojen, jak kluci plnili dnešní zadání z hlediska obrany. Dnes nám nefungovala útočná fáze. Nejistého brankaře Kohoutů jsme nedostávali pod tlak tak, jak jsme si řekli. Ve středu to musíme změnit a budeme úspěšní."

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image