Dnes je 21. září 2023, svátek má Matouš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Rozpočet města pro příští rok počítá s dokončením velkých investic, schvalován bude v prosinci Vytvořit článek
Rozpočet města pro příští rok počítá s dokončením velkých investic, schvalován bude v prosinci
Petr Laštůvka (redakce) - 15. 11. 2022    746    0 Líbil se vám tento článek?

O rozpočtu města pro rok 2023 jedná vedení hlinecké radnice v novém složení v čele s Miroslavem Krčilem. Jeho cílem je i nadále pokračovat v investicích, které by také měly směřovat ke snižování energetické náročnosti provozu města.

„V tuto chvíli máme schválené provozní rozpočty jednotlivých příspěvkových organizací, které musíme ze zákona mít a navazuje to na legislativu. Máme také připravený první návrh rozpočtu, o kterém se nyní bavíme v novém složení vedení města s vedoucí ekonomického oddělení. Dalším krokem schvalování rozpočtu bude postoupení návrhu do rady města, po té bude následovat projednání při semináři zastupitelstva, projednání ve finančním výboru a na prosincovém zastupitelstvu by měl být rozpočet projednán a já věřím, že i schválen. Samozřejmě vstupuje do toho celá řada věcí, kterou ale vnímáme celkově ve společnosti. Jedná se o inflaci, která se na všech frontách projevuje. Opakuji, že energie máme na příští rok vysoutěženy, nicméně i v tomto ohledu jsme nastavili opatrnější přístup. Příští rok chceme využít k několika investicím, které by ještě více snížily energetickou náročnost provozu města, protože to v této době vnímáme jako nezbytné," říká starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Město Hlinsko chce v příštím roce dokončit investice započaté v letošním roce. „Chceme zachovat proinvestiční rozpočet. Osobně zastávám názor, že to nejhorší, co by se mohlo v této době stát je, že by samosprávy a celkově veřejný sektor v čele se státem zastavily investice nebo by se udělaly kroky vedoucí k zastavení investiční činnosti. Proto, pokud to jen trošku půjde a já věřím že ano, budeme investovat maximum možných prostředků i v příštím roce, protože jsme se v minulých letech chovali odpovědně. Je to i pro region důležité, chceme zde dát lidem práci a to je základ. Budeme pokračovat v několika velkých investicích, například dokončíme vzdělávací centrum Planeta, dokončíme druhou fázi úpravy prostoru na sídlišti mezi ulicí Prošvicova a Družstevní, to jsou velké investice. Dokončíme také ulici Rváčovskou, zde je kombinovaná velká investice do chodníku a dešťové kanalizace. To jsou velké projekty, které určitě budeme dokončovat," doplňuje starosta Krčil.

Rozpočet by měl zahrnovat i investice do zcela nových projektů. „Samozřejmě máme dalších deset až patnáct projektů, které bychom chtěli v tom příštím roce realizovat, či nastartovat. Osobně bych velmi stál o to, aby se nám podařilo zahájit jeden z těchto projektů,  a to rekonstrukci bývalého ředitelství Ety na nájemní bydlení. To bude jeden z velkých úkolů. Chci také, aby v rozpočtu byly vyčleněny i prostředky na projektovou přípravu dalších investic především pro roky 2024, 2025 a 2026. Jedná se například o úpravu přednádraží nebo opravu dalších komunikací a chodníků," uzavírá Krčil.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu