Rozhovor o play off s Radkem Chladou, manažerem A týmu
Profilovka
20. 01. 2023.
visibility 953

Poslední kolo 2. části soutěže ve skupinách rozhodlo o soupeři do play-off.  Pro osmifinále je to tým  HC Kohouti Česká Třebová, co na to říkáte?
Tato část soutěže je pro všechny týmy stěžejní a připravují se na ni celou sezónu. Je to samozřejmě kvalitní tým a loňský vítěz soutěže. Máme poslední dny na přípravu a v neděli 22.1. začínáme na ledě soupeře. Chceme se připravit co nejlépe, to je samozřejmé.

Jakým systémem se hraje tato část soutěže a jaký je cíl?
Osmifinále play-off se oproti minulé sezóně hraje na tři vítězná utkání. To považuji za spravedlivější systém než vloni, kdy se hrálo jen na dvě. Začínáme, jak už jsem řekl, v neděli na ledě soupeře a ve středu 25.1. od 18:30 na domácím ledě. Další utkání v pořadí čtvrté by se tedy konalo v Hlinsku, opět ve středu 1. února od 18:30 hod. Naším cílem, který jsme si stanovili, je postup do čtvrtfinále. Věřím, že hráči na ledě udělají pro postup maximum.

To je ambiciozní cíl,  je tým připraven? A co hráčský kádr? V průběhu sezony jste se potýkali se zraněními, jak to vypadá nyní,  před play-off?
To je pravda, když se ohlédnu až k přípravě v září, tak je to sezóna se spoustou zraněných, respiračních nemocí, které neustále měnily složení týmu. Když k tomu přidáte pracovní povinnosti hráčů, tak je to pro náš trenérský tým celkem složitá situace, připravit pořádně tréninky i zápasy. O to víc složitější, když se to týká klíčových hráčů, na které spoléháte a patří do základu týmu.

Tak tedy pěkně od začátku:

Září  -  Zranil se v prvním přípravném zápase s Chotěboří obránce A. Brázda (do přípravy nastoupil znovu v prosinci) ve stejném utkání Martin Zdražil (do přípravy se zapojil v půlce listopadu a znovu zranil a nehrál skoro celý prosinec), nyní již trénuje a hraje.

Říjen - Skončil M. Sekyra, obránce junior první rok v A týmu, který odešel do Prahy za prací. Rovněž zraněn junior - útočník Adam Bříza, dále Šimon Lenoch obránce - dlouhodobé zranění nohy - začal znovu v lednu. Obnovené zranění Tomáš Bříza - útočník v minulé sezóně jeden z hlavních střelců týmu (znovu začal trénovat po 3 měsících v lednu),  v utkání s Mor. Třebovou- zlomená ruka Martin Havel - útočník opět jeden z klíčových hráčů ( znovu začal trénovat po 3 měsících v lednu). U těchto hráčů celý tým doufal, že se dají fyzicky dohromady. Již na poslední utkání základní části v Trutnově sdělili, že nenastoupí z důvodu nedoléčenosti zranění. Do prvních utkání play-off tedy nemohou nastoupit, do dalších podle jejich účasti na trénincích a připravenosti.

Listopad - Z pracovních důvodu předčasně ukončil sezónu útočník Tomáš Cejpek.

Prosinec - Nemoc Josef  Hron, zraněn Jiří Jílek, chřipka Milan Machač a další absence či  respirační nemoci hráčů v míře, které dlouho nepamatujeme.

V průběhu sezony jsme byli nuceni doplňit tým z výše uvedených důvodů a tedy nedostatku hráčů. Podařilo se domluvit hostování Tomáše Prachaře z České Třebové a hostování Pavla Kubala z Uherského Hradiště. Také jsme řešili otázku golmanů, přišel pomoci Marek Peřina, protože Petr Sodomka řeší studijní povinnosti. Vladimír Saifr, který v průběhu prosince zastával sportovně více méně pozici jedničky při pracovní vytíženosti Tomáše Vlka, nám oznámil, že v lednu se rozhodl s rodinou odjet na dovolenou a od začátku března je již plně pracovně vytížen. Sdělili jsme mu, že v tom případě nemůže být připraven pro play-off. To je důvod, proč již v posledních utkáních nenastupoval.

Se kterým hráči je tedy možné na začátek play-off počítat?
Doufáme, že se nám vyhnou zranění, nemoci, či neočekávané pracovní povinnosti a že se třeba zlepší zdravotní stav výše zmíněných hráčů v přípravě.

Brankáři: Tomáš Vlk, Petr Sodomka,  Marek Peřina
Obránci: Petr Beneš, Milan Machač, Martin Nepokoj, Patrik Fink,Tomáš Hudec,  Adam Brázda, (Šimon Lenoch, Lukáš Poskočil dle pracovních povinností)
Útočníci: Marek Kišš, Tomáš Prachař, Ondřej Karásek, Radovan Chvojka, Petr Štěpánek, Pavel Kubal, Josef Hron, Martin Zdražil, Jiří Jílek, Darius Brožek, Jindřich Bouška, Tomáš Grygar (+hráči v přípravné fázi)

Nějaký vzkaz pro fanoušky?
Hráčům se hraje lépe a je pro ně velkou podporou domácí publikum. Budeme rádi a srdečně zveme co největší počet fanoušků, členů klubu, hráčů mládežnických kategorií i jejich rodinných příslušníků - přijďte nás podpořit. Jak se říká,  PLAY-OFF je jiná soutěž , hráči hrají na maximum, oba týmy chtějí postoupit a věřím, že to bude sportovní zážitek. Nejlepší hráči budou odměněni partnerem utkání, kterým je pivovar Hlinsko a značka piva Rychtář, jakožto i cena pro vylosovaného diváka.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image