Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Retardéry nejsou výmyslem města Hlinska a nechtěli jsme je, říká starosta Krčil Vytvořit článek
Retardéry nejsou výmyslem města Hlinska a nechtěli jsme je, říká starosta Krčil
Petr Laštůvka (redakce) - 19. 01. 2023    1695    0 Líbil se vám tento článek?

Umístění zpomalovacích prahů v oblasti nad radnicí vzbudilo mezi řidiči rozhořčení. Podobné pocity sdílí i starosta města Miroslav Krčil, který se novým retardérům na vozovce bránil. Ty byly ale podmínkou od Policie ČR pro kolaudaci nových stavebních parcel.

„Osobně z toho vůbec nejsem nadšený a nejedná se v žádném případě o výmysl města Hlinska. Je to výmysl Policie ČR, konkrétně inženýrů z dopravního inspektorátu v Chrudimi. Bez umístění retardérů bychom nemohli zkolaudovat nové parcely Pod Skalkou a jejich dopravní napojení na stávající síť. Chápu, že umístění vzbudilo u některých motoristů rozhořčení, také nerozumím funkčnosti a smyslu tohoto opatření. S policií bohužel nebyla řeč, i když jsme se snažili argumentovat, že stavba parcel nemá vůbec vliv na stávající dopravní obslužnost," komentoval umístění retardérů Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Retardéry budou také velkou komplikací v zimním období při vyhrnování sněhu. „Podle mě zpomalovací prahy akorát město stály peníze, ale efekt a smysl v nich osobně nevidím," doplnil starosta Krčil.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu