Dnes je 27. březen 2023, svátek má Dita
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Rekonstrukce ulice Rváčovská bude dokončena na jaře příštího roku Vytvořit článek
Rekonstrukce ulice Rváčovská bude dokončena na jaře příštího roku
Petr Laštůvka (redakce) - 25. 11. 2022    503    0 Líbil se vám tento článek?

Rekonstrukce ulice Rváčovská začala v polovině měsíce září, její dokončení je naplánováno na jaro příštího roku. Stavební práce zahrnují vybudování nového chodníku, dešťové kanalizace, vodovodu, nového elektrického vedení, vsakovací jímky před bytovkou a celkovou opravu povrchu vozovky. Po dobu realizace dlouho připravované investice bude odstraněn z ulice Rváčovská radar určený na měření rychlosti vozidel, vedení města počítá s vrácením na původní místo po dokončení výstavby nového chodníku.

„Společnost ČEZ již položila nové vedení do země a, pokud to počasí dovolí, budou i nadále probíhat práce na sítích. Celková investice je koordinovaná se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje, která na jaře naváže na dílčí stavební práce rekonstrukcí vozovky. Aby v tom byla nějaká logika, domluvili jsme se, že obruby a chodník se udělají společně s opravou povrchu komunikace na jaře příštího roku. Nyní se tedy kompletně udělají sítě a přípraví se vše na příští rok na dokončení povrchů. V tomto směru jsme uzavřeli dohodu o prodloužení termínu dokončení stavby," říká k rekonstrukci ulice Rváčovská Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Provoz radaru pro měření rychlosti vozidel, který musel být odstraněn z důvodu zemních prací, by se měl opět obnovit. „Radar by se měl do Rváčovské ulice samozřejmě vrátit, i když tam bude nový chodník. Chceme, aby byl vjezd do města klidný," doplňuje starosta Krčil.

Nový chodník bude široký dva metry a bude umístěný při pohledu z Hlinska po levé straně o povede podél silnice od železničního přejezdu v ulici Rváčovská směrem ke konci města Hlinsko až k odbočce k č.p. 16 na okraji zástavby ve směru na Rváčov.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu