Přebor škol v obřím slalomu na sjezdovce v Hlinsku

... odkaz na kompletní fotogalerii níže v textu ....

V pátek 17.2.2023 se konal 12. ročník přeboru škol ve sjezdovém lyžování pod záštitou starosty města Hlinska. Členové Ski klubu Hlinsko s dalšími příznivci lyžování postavili trať obřího slalomu se startem na tunelu, dále vedoucí přes malou sjezdovku a s cílem za časomírou u Ski restaurantu. Většina ze 167 dětí po obdržení startovních čísel absolvovala komentovanou prohlídku trati, kde jim dospělí lyžaři, trenéři a mladí závodníci vysvětlili jízdu v branách a správnou techniku vedoucí k co nejlepšímu časovému výsledku. Hned poté se na start postavily nejdříve děti z MŠ a prvních tříd ZŠ, aby si vyzkoušely své první závody na sněhu, rychlost jízdy se s dalšími kategoriemi postupně zvyšovala, v měkkém a těžkém sněhu za deštivého počasí proběhly pády dokonce i u zkušených závodníků, vše se naštěstí obešlo bez zranění. Nejlepší čas dne 19,07 s měla Simona Kopecká z Gymnázia K. V. Raise.

Děti a junioři všech kategorií získali drobnou cenu a medaili, první tři umístění ještě diplomy a věcné ceny. Čtvrtí až šestí v jednotlivých kategoriích obdrželi poukázky na lyžování, které jistě využijí ke zlepšení své lyžařské techniky a ke zvýšení šancí v posunu na pódiová umístění v příštím ročníku.

Výsledky závodu:                           *Tučně zvýrazněné jsou děti z hlineckých škol*

MŠ, 1. třída

Dívky: 1. Chladová Adéla, 2. Halamková Nela, 3. Žaloudková Ema

Chlapci: 1. Klos Jakub, 2. Sokol Dominik, 3. Ondráček Michal

 

2., 3. třída

Dívky: 1. Mrkvičková Josefína, 2. Všetečková Denisa, 3. Holečková Martina

Chlapci: 1. Zahálka Erik, 2. Bodlák Jan, 3. Fiala Michal

 

4., 5. třída

Dívky: 1. Štulíková Ester, 2. Havlíková Tereza, 3. Kopřivová Klaudie

Chlapci: 1. Bárta Vít, 2. Prášek Jakub, 3. Tichý Patrik

 

6., 7. třída

Dívky: 1. Häuslerová Emma, 2. Menclová Kateřina, 3. Stýblová Laura

Chlapci: 1. Poslušný Ondřej, 2. Ježek Matouš, 3. Čepeš Petr

 

8., 9. třída

Dívky: 1. Menclová Gabriela, 2. Urbánková Vanesa, 3. Málková Karolína

Chlapci: 1. Bleha Mathias, 2. Hudeček Martin, 3. Kopecký Jakub

 

9. třída+

Dívky: 1. Kopecká Simona, 2. Kopecká Lucie, 3. Melounová Eliška

Chlapci: 1. Tlustoš Pavel, 2. Havlík Lukáš, 3. Novák Stanislav

 

Celý závod pečlivě zdokumentoval nadšený lyžař, ale především profesionální fotograf Jan Kyncl, dokázal i v pošmourném počasí vytvořit nádherné fotografie dostupné v následujícím odkazu, každý by měl nalézt alespoň jednu svoji fotku:

https://jankyncl.cz/fotograf-trutnov/galerie/sport/detske-zavody-ski-klub-hlinsko/

 

Startovné a jízdné bylo pro všechny zdarma. Jsme velice rádi za velký zájem škol z Hlinecka a širokého okolí, 31 zúčastněných škol svědčí o oblibě sjezdového lyžování a našeho lyžařského areálu mezi dětmi, rodiči i pedagogy. Hlinecké MŠ, ZŠ a SŠ vyslaly téměř polovinu dětí (82 ze 167), největší zastoupení měla ZŠ Smetanova (28). Mohli jsme přivítat děti a mládež ze škol následujících měst a obcí: Hlinsko, Horní Bradlo, Pokřikov, Pardubice, Prosetín, Raná, Svratouch, Kameničky, Pustá Kamenice, Proseč, Bečváry, Holetín, Chrudim, Miřetice, Trhová Kamenice, Praha, Havlíčkův Brod, Nové Město na Moravě. Děkujeme sponzorům a městu Hlinsko za materiální podporu.