Pozemek pro výstavbu nákupního parku v Hlinsku je připravený
Profilovka
21. 06. 2023.
4498

Pozemek sousedící s čerpací stanicí OMV, kde ještě na začátku roku stály budovy bývalé hlinecké teplárny, je připravený pro zahájení stavby nákupního parku. Na jaře zde došlo k demolici objektů a hrubé úpravě terénu. V současné době probíhá příprava pro stavební řízení a mezi investorem a vedením hlinecké radnice by mělo dojít ke schválení vnější podoby nákupního parku tak, aby korespondoval s místním územím. Retail park by se měl otevřít nejpozději na jaře příštího roku a do Hlinska by měl přivést desítku obchodů známých značek a nová pracovní místa.

„Investor má výstavbu rozdělenou na dvě etapy. V té první etapě bylo uděleno stavební povolení na demolici objektu bývalé teplárny a na hrubou úpravu terénu. Druhá etapa se týká výstavby samotného nákupního parku. V minulosti jsme viděli první náhledy, jak by měl být park zasazen do terénu. Určitě se budeme chtít podívat na současné návrhy a budeme požadovat, aby stavba nepůsobila příliš technicistně, ale vnější plášť co nejvíce korespondoval s místním uzemím," uvedl k přípravě výstavby nákupního parku v Hlinsku starosta města Miroslav Krčil.

Město Hlinsko se nebude finančně podílet na výstavbě přípojné komunikace z ulice Poličská směrem do nově vznikajícího nákupního parku. „Úpravu komunikace si bude finančně řešit investor. My se budeme akorát účastnit stavebního řízení z toho pohledu, že s nově vznikajícím nákupním parkem sousedíme s chodníkem a dalšími pozemky," doplnil starosta Krčil.

Majitelem pozemku bývalé teplárny je společnost RP Hlinsko, s.r.o., kterou vlastní společnosti KPD Group, s.r.o. a EXAFIN invest, a.s. zaměřující se na investice v oblasti komerční výstavby, převážně na realizaci obchodních center a retail parků v celé České republice. Následně tato centra poskytují k pronájmu obchodním partnerům, mezi které patří značky DM drogerie, Pepco, Dráčik, KIK, SuperZoo, Gate, Banquet, NKD, Action a další.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image