Poslední závod seriálu Běžíme pro Terezku přilákal téměř stovku běžců
18. 09. 2021.
visibility 1574

Okolí hlineckého fotbalového stadionu v Olšinkách patřilo ve čtvrtek odpoledne poslednímu běžeckému závodu Cross alej ze seriálu běhů "Běžíme pro...". Na start 4 500 m dlouhé trati se postavilo celkem 94 běžců. Závod vedl z Olšinek na Studnický kopec do Lázní a zpět do Olšinek. Pořadatelem celého seriálu byl spolek Sport & aktiv z.s.

Vyhlášení proběhlo v deseti kategoriích - žactvo 13 let a mladší, mladší dorost 14 a 15 let, starší dorost 16 a 17 let, muži 18 - 39 let, muži 40 - 49 let, muži 50 - 59 let, muži 60 let a více, ženy 18 - 29 let, ženy 30 - 39 let a ženy 40 a více let.

Mezi deset nejrychlejších mužů běhu se zařadil na první místo s časem 19:25 Marek Lorenc, druhý byl Pavel Tlustoš (19:48), třetí Patrik Pekař (20:49), čtvrtý David Král (20:54), pátý Jiří Musil (21:00), šestý Petr Doležal (21:42), sedmý Adam Vašek (22:15), osmý Michal Obrovský (22:15), devátý Zdeněk Uchytil (22:29) a na desátém místě doběhl Martin Vepřovský (23:08).

Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Klinecká s časem 23:28, druhá doběhla Karolína Černá (23:34) a na třetím místě se umístila Martina Hovorková (24:10).

„Loňský ročník seriálu charitativních běhů Běžíme pro byl hodně úspěšný a splnila se nám předsevzetí, která jsme si dali. Hlavním cílem bylo rozběhat Hlinsko a přilákat do soutěže lidi, kteří běhají a zároveň pro ně udělat běhy motivační. Do běhů se nám také povedlo vnést charitativní rozměr a díky tomu závody přilákaly ještě více lidí. Letošní účast běhů byla podobná, ale přilákali jsme i účastníky ze širšího okolí. Byli zde závodníci z Chotěboře, Vysokého Mýta a dalších vzdálenějších míst. Běhu v Olšinkách ze zúčastnilo 94 závodníků a celého seriálu celkem 273 běžců," sdělil Petr Svoboda, pořadatel běhu ze spolku Sport & aktiv z.s.

Letošní ročník charitativních běhů byl věnovaný třináctileté Terezce z Jeníkova, která podstoupila několik operací nádoru v mozku a tím přišla o zrak. Pořadatelé Terezce pořídili horizontální rotoped, aby mohla využívat pohyb ke zlepšení svého zdravotního stavu.

Celkové výsledky seriálu charitativních běhů "Běžíme pro Terezku" jsou dostupné zde.