Dnes je 30. září 2022, svátek má Jeroným
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Pro obyvatele Srní rekonstrukce rybníku včetně úpravy okolí Vytvořit článek
POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Pro obyvatele Srní rekonstrukce rybníku včetně úpravy okolí
Petr Laštůvka (redakce) - 04. 08. 2022    459    0 Líbil se vám tento článek?

Rekonstrukci rybníku v Srní, včetně úpravy okolí, sliboval volební program ČSSD s podporou nezávislých kandidátů v roce 2018. Na revitalizaci rybníku má vedení hlinecké radnice připravenou projektovou dokumentaci a zatím byla realizována částečná oprava hráze, stavidla a celého vypouštěcího systému.

„Dosud jsme provedli částečnou opravu hráze rybníka, stavidla a celého vypouštěcího systému. Je pravdou, že celková rekonstrukce zatím neproběhla, nicméně na revitalizaci rybníku máme připravený projekt. Důvodem, proč jsme tuto rekonstrukci rybníku zatím nerealizovali, je to, že bychom chtěli zkusit získat dotační podporu z programu podporující projekty tohoto typu v nově nastávajícím programovacím období v rámci Evropské unie. Jedná se o projekty zaměřené na zadržování vody v krajině, které by měly být v hojné míře podporovány," uvádí k rekonstrukci rybníka v Srní starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Starosta Krčil dále dodal, že jedním z důvodů odložení připravované investice v Srní bylo právě končící programovací období dotací Evropské unie a roční zpoždění vypsání nového dotačního titulu.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu