Po prvním kole play-off je stav série 0:1
Profilovka
26. 02. 2024
visibility 972

Před utkáním s HC Slovan Moravská Třebová proběhl za krásné divácké návštěvy (568 fanoušků) krátký slavnostní ceremoniál Pocta hlineckým hokejovým legendám a vystavení dresů hráčů v hokejové hale. Samotné utkání přineslo velice kvalitní hokej a boj o každý metr ledu, bohužel se šťastným koncem pro hosty z Moravské Třebové. Domácí Horses nedokázali v power-play vyrovnat a navíc hosté pečetili výhru do prázdné branky.

V první třetině byli hosté aktivnějším týmem a ve 14. a 16. minutě se ujali vedení dvěmi slepenými brankami Agustina a Pavlovského, kteří dostali až příliš prostoru 0:2 . První branka byla po zbytečném otálení s rozehrávkou a druhá po nedůsledném bránění hráče , který mohl v klidu přesně mířit. To zcela jistě nebyl způsob hry, který chtěl hlinecký tým hrát. Domácí však dokázali přidat a snížit nepříznivý stav po využití přesilové hry v 18. minutě. Po střelách P. Beneše a M. Nepokoje se v brankovišti prosadil T. Bříza a snížil na 1:2.

Začátek druhé části vyzněl lépe opět pro hosty, ve 24. minutě rozehrál akci Augustin a Vaňous doklepl kotouč do branky M. Krause 1:3. Hosté hýřili pohybem, navíc domácí faulovali. Od modré opět pálil Augustin a poté i Kavan, ale hlinecký gólman si s nebezpečnými střelami poradil. Ve 28. minutě domácí nevyužili přesilovou hru, hosté dobře obsazovali hráče a prakticky nedovolili ohrozit branku. Od poloviny druhé části převzali iniciativu domácí. Zvýšili počet střel na branku Peksy, ať již střelou M. Machače, P. Kubala či J. Jílka. Ve 34. minutě se v pásmu prosadil M. Havel, bekhendem nahodil kotouč na branku a svým důrazem v brankovišti snížil na stav 2:3  svojí druhou brankou T. Bříza. V přesilové hře ve 35. minutě se vyrovnat nepodařilo, naopak hned po ní měl další šanci Palička, ale M. Kraus byl proti.

Ve třetí třetině vybojoval kotouč v rohu J. Jílek a prosadil se i před brankou, když bekhendovou střelou nad lapačku Peksy vyrovnal 3:3. Hala bouřila. Radost z vyrovnání nevydržela dlouho, protože hosté opět přidali dvě slepené branky ve 43. a 44. minutě Cach a Vaňous. 3:4, 3:5. Hlinečtí se semkli, přidali na bruslení i důrazu. Ve 45. minutě měl velkou šanci M. Kišš, ale jeho střela šla nad horní tyč. V téže minutě přišlo oslabení M. Nepokoje, po té dobře napadal M. Havel a následoval faul Peksy. Domácí zamkli hosty v pásmu a vytvořili velký tlak. Rychlé přihrávky, střelba, ale gól nepřicházel. V 51. minutě projel celé hřiště J. Oliva, ale Peksa jeho střelu kryl. V 54. minutě však nestačil na tvrdou střelu P. Beneše do pravé šibenice 4:5. V závěru si domácí vynutili velký tlak a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Čas se však rychle krátil, až nezbylo nic dalšího než zkusit power-play. Šance na vyrovnání byla, nicméně i hosté se dostali ke kotouči a 30 vteřin před koncem rozhodl šestou brankou Marek 4:6.

Hlasy po utkání - trenér L. Kunz: Chceme poděkovat divákům za parádní návštěvu a podporu. v hale byla skvělá atmosféra. Škoda, že jsme jim nemohli udělat více radosti a nedokázali vyhrát. Hráči bojovali až do konce. Dotahovat dvakrát dvoubrankové vedení soupeře je těžká věc. Do dalšího utkání se musíme vyvarovat zbytečných chyb a nedůrazu. Půjde o všechno.

HC Hlinsko Horses vs. HC Slovan Moravská Třebová
- skóre: 4 : 6
- třetiny: 1:2, 1:1, 2:3
- branky domácí: 8. Bříza (Nepokoj, Beneš), 34. Bříza (Havel, Chvojka), 41. Jílek (Hudec, Štěpánek), 54. Beneš (Havel, Bříza)
- branky hosté: 14. Augustin (Palička), 16. Palička (Cach, Augustin), 24. Vaňous (Augustin, Marek), 43. Cach (Janků, Palička), 44. Vaňous (Marek, Šíp), 60. Marek (Faltus, Vaňous)
- sestava domácí: M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, Š. Lenoch, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, A. Bříza, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, T. Hudec, P. Kubal, R. Chvojka, M. Zdražil
- sestava hosté: M. Peksa (P. Řoutil) — O. Holub, M. Netolický, J. Moučka, L. Janků, J. Brandýs, D. Kuchař, M. Blaháček, D. Dubovčí — T. Faltus, D. Marek, L. Šíp, P. Vaňous, T. Kavan, D. Cach, F. Palička, M. Maška, V. Augustin, O. Veselský