Pletení obvazů pro nemocné leprou

Napsal/a
Věra Dvořáková

Mohlo by se zdát, že lepra, čili malomocenství, byly již ze světa vymýceny, pravdou ale je, že touto bolestivou a nakažlivou chorobou trpí po světě stále mnoho lidí. Nejvíce nakažených je v současné době v Latinské Americe, střední Africe, na Madagaskaru a v jihovýchodní Asii i na několika místech v Evropě. Počet nově nakažených je stále vysoký, i když už se tato nemoc dá léčit a to především antibiotiky. Léčba je dlouhodobá až v řádu měsíců nebo let. Každý rok je registrováno kolem 250 000 nových případů.

Centrum Jana XXIII. v Hlinsku proto pořádá charitativní projekt Pletení obvazů pro malomocné. Tímto pletením se nemocným přináší naděje na uzdravení. Po vyléčení antibiotiky musí být rány chráněné obvazy. V Hlinsku se pletou z příze Sněhurka, což je stoprocentní bavlna, která nedráždí rány a obvazy se mohou používat opakovaně. Hotové obvazy se odesílají do Prahy, kde je Společnost sv. Vincence z Pauly zasílá do zdravotnických zařízení ve světě.

Zapojit se mohou všichni, koho tato aktivita oslovila. Příze  je k dispozici v kosmetickém studiu, Budovcovo nábřeží 58 v Hlinsku. Další informace zájemcům poskytne přímo Centrum Jana XXIII. na sídlišti v Hlinsku. Kontakt: Lída Pavlišová, 734 435 485. 

Vítá se i pomoc jinou formou, která může být finanční nebo v podobě bílých klubíček Sněhurky, které budou věnovány na tento účel. 

Zdroj foto: Facebook Centrum Jana XXIII. Hlinsko

Kategorie článku:
Aktuálně

Komentáře

 • ráda bych se připojila k pletení obvazu,jsem z Mošnova.kontakt někde blíže?děkuji.kamila.muj meil:kamil.knap@seznam.cz

  kamila Září 8, 2019 12:08 Odpovědět
 • Dobrý den,
  mám upleteno několik obvazů. 10 a více. Zapojila jsem se do této akce už dříve. Doufám, že na uvedenou adresu je budu moci odesílat. Jsem ze Šlapanic u Brna.
  Zdvořile prosím o odpověď. email: zdislava.klimesova@seznam.cz
  Děkuji a zůstávám s přáním všeho dobrého a ať se vám daří.
  Zdenka Klimešová

  Zdenka Klimešová Říjen 27, 2019 16:51 Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Sdílení
ZAVŘÍT