Play off za dveřmi - rozhovor s P. Rohlíkem, trenérem hokejového A-týmu
Profilovka
17. 01. 2023
visibility 810

PLAY- OFF, očekávaný vrchol sezóny 1. krajské ligy mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje, se blíží mílovými kroky a začne již 22. ledna. V neděli 15. ledna se hrálo poslední kolo ve skupinách. Hlinecký tým odjel v neděli do Trutnova, ale soupeře pro play-off se dozví až nyní po posledním kole, kdy jsou jasné osmifinálové dvojice.

Jak tým vypadá před blížícím se play off?
Veškeré naše úsilí směřujeme k 1. kolu play off, které začíná v neděli 22.1. Tomuto termínu přizpůsobujeme naši přípravu v trénincích a organizaci hry v posledních utkáních. Celou sezónu máme tréninky rozděleny do dvou bloků. V prvním bloku každé tréninkové jednotky, která trvá zhruba 25 minut, se zaměřujeme na kondici. Hodně se věnujeme rychlostním cvičením, rovnovážným situacím 1-1,2-2 a hře na malém prostoru, kde jsou hráči vystaveni časo-prostorovému tlaku. Po úpravě ledové plochy se věnujeme ve 2. bloku převážně součinnosti jednotlivých útoků, nácviku organizace hry, přesilovým hrám a hře.

Hodně dlouho bolelo, že těsně unikl postup mezi elitní osmičku?
Mrzelo nás to samozřejmě. Byl to dílčí cíl v našem hlavním cíli pro tuto sezónu, kterým je po 12 letech postup přes 1. kolo play off do čtvrtfinále. Do skupiny A jsme nepostoupili jen vinou horšího skóre s Litomyšlí, která nyní dominuje ve vrchní skupině. Ve skupině A je určitě více kvalitních utkání a soupeřů. My se tento handicap snažíme vyrovnat fyzicky náročnými tréninky a aktivní hrou v utkáních.

Má tým na to, abyste v prvním kole play off soutěže vyřadili tým z první osmičky?
Určitě ano. Týmu věřím. Je dobře složený. Máme v týmu kluky, kteří se snaží udělat pro úspěch hlineckého hokeje maximum. Snažíme se, aby byli kluci připraveni na play off i po mentální stránce. Nechceme jim jenom přikazovat co a jak dělat, ale spíše je inspirovat a vytvářet jim servis tak, aby každý hráč naplnil na maximum svůj potenciál. Důležité je, aby přenesli návyky z tréninků do utkání a všichni dali do hry vše co mohou.

Naplněnými tribunami diváků se prozatím stadion v Hlinsku chlubit nemůže. Řekl byste mi hlavní důvod, proč by měl divák přijít v Hlinsku na hokej?
Je to tak, ale už velkou řadu let nazpět. K tomu bychom se chtěli postupně přiblížit. To je samozřejmě hlavně podmíněno kvalitní hrou a dobrými výsledky. Pracujeme také na marketingové koncepci, která by měla diváky do hlediště přitáhnout. Důvodem přijít v současnosti je možnost vidět výborné hráče, kteří v soutěži nastupují v jednotlivých týmech. Jsme rádi, že máme v týmu asi nejlepší obranou dvojici soutěže Milana Machače a Martina Nepokoje. To jsou hráči, na které se vyplatí přijít na naše domácí utkání.

Kam se tým za celou sezónu podle Vás posunul?
Zcela jsme změnili systém celého chodu A týmu. Začali jsme v létě letní přípravou na suchu. Organizaci tréninkového procesu jsem již zmínil výše. Dbáme na dodržování interních pravidel týmu. Hráči dostávají detailní program na každý měsíc. V klubové místnosti se na velkoplošné televizi věnujeme rozborům naší hry a hry soupeřů. Používáme speciální program na analýzu herních činností. Chceme, aby kluci komunikovali mezi sebou a o jejich hře.

Jak vypadá z vašeho pohledu úroveň 1. krajské ligy?
Určitě se každým rokem velice zkvalitňuje. Letos o to víc a to je vidět na výsledcích. Přichází do ni mnoho bývalých extraligových nebo ligových hráčů. Týmy, které ještě vloni hrály u dna tabulky se v té letošní mohou měřit s těmi nejsilnějšími. Týmy jsou mnohem více organizované z pohledu herních systémů. Nikdo již nehraje na náhodu.

A co vzkážete fanouškům na závěr?
Za celý tým bych chtěl pozvat naše fanoušky na 1. domácí utkání play off ve středu 25.1. 2023 od 18:30 a věřím, že pomohou našim hráčům k výhře v této osmifinálové sérii.