Pivo Rychtář Rataj získalo ocenění MLS Pardubického kraje
Profilovka
07. 10. 2021.
1531

V září proběhlo vyhlášení 15. ročníku soutěže MLS Pardubického kraje, jenž oceňuje výrobce regionálních potravin v několika kategoriích. Jsou to mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky, mléko a mléčné výrobky, maso a masné výrobky nebo výrobky z medu a ostatní. Přihlášeno bylo 98 výrobků a ocenění získalo 22 z nich. Výsledky byly vyhlášeny v rámci krajských dožínek v Pardubicích.

 

Mezi oceněnými produkty byl i nápoj Pivovaru Rychtář Hlinsko, konkrétně jejich pivo Rychtář Rataj! Odborná porota se skládala ze zástupců Pardubického kraje, Ministerstva zemědělství, Státní veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, školních jídelen a Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice. Jejím členem byl také hlinecký starosta Miroslav Krčil, který je zároveń radním pro zemědělství, venkov a životní prostředí. 

 

„Velmi si vážím toho, že máme u nás v kraji tolik šikovných a poctivých zemědělců a potravinářů. Mimochodem i letos se soutěže zúčastnilo několik nováčků a někteří z nich si dokonce hned odnesli také ocenění. Jelikož jsem měl tu čest být v porotě, která nejlepší potraviny vybírala, mohu potvrdit, že to byl opravdu nelehký úkol. Konkurence byla velká, kvalita všech výrobků byla opravdu na vysoké úrovni,“ uvedl Miroslav Krčil.

 

 

Seznam všech oceněných produktů: https://bit.ly/MLS-Pardubického-kraje

 

Zdroj foto: www.pardubickykraj.cz