Pět branek do sítě Náchoda ve druhé třetině rozhodlo
28. 11. 2022.
visibility 721

H l i n s k o -  Zlepšený výkon ve druhé třetině znamenal třetí výhru v řadě. Střeleckou formu vyjádřil brankově Martin Nepokoj a zaznamenal první hattrick za Horses.

Již po 24 vteřinách hry byl v brejku na náchodskou branku podražen O. Karásek a Horses měli výhodu přesilové hry. Hosté ji dokázali ubránit, nicméně se prakticky nemohli dostat více než 4 minuty ze svého obranného pásma. A nevyužili ani přesilovou hru v 5. minutě. Skóre se měnilo  v 7. minutě, kdy T. Cejpek projel přes dva hráče do pásma a jeho přihrávku J. Jílek zužitkoval pěkným blafákem 1:0. V 10. minutě se náchodští dostali do dvou brankových příležitostí, ale proti byl T. Vlk, zejména střelu Subbotina pokryl beskurychlou lapačkou. Domácí kontrovali sólem T. Hudce, ale finální zakončení nebylo přesné. Ani další šance a byla jich řada, neměly potřebnou přesnost. Toho využil soupeř v 19. minutě v přečíslení dva na jednoho vyrovnal stav na 1:1. Škoda po asistenci Matouše.

Neefektivní hru v první třetině řešil trenér změnami v sestavě a efekt přišel rychle. Střela M. Machače v 25. minutě se již kutálela za brankovou čáru, ale nedopadlo to. Další příležitost si našel M. Nepokoj, který se proháčkoval přes střední pásmo až za modrou čáru a parádní střelou do pravého horního růžku vymetl pavouky Novotného branky 2:1. Hosté si ani nevydechli a z další akce se domácí radovali potřetí, P. Štěpánek zametl odražený kotouč od betonů Novotného a zvýšil na 3:1. Hosté neunesli nepříznivý stav a dvakrát v těsném odstupu faulovali. Přesilovou hru domácí dokázali využit, když kombinaci s T.Cejpkem a M. Machačem pohotovou bombou zakončil M. Nepokoj 4:1. O dvě minuty později využil přihrávku J. Hrona po rychlém průniku P. Štěpánek, který prvním pokusem neproměnil, ale odražený kotouč od betonů Novotného stihl dorazit do branky z bekhendové otočky 5:1. Brankové hody domácích pokračovaly šestou branku v rychlém sledu ve 36. minutě zvýšil po akci s T. Cejpkem na 6:1 O. Karásek.

Do třetí části oba celky vyměnily v brankách gólmany, na straně domácích nastoupil P. Sodomka a na straně hostí  Š.Kouba. Ve 44. minutě opět zaúřadovala domácí první pětka, do pásma zavezl kotouč T. Cejpek a na branku pálil O. Karásek, střela se odrazila za branku hostí, ale rychlý útočník se dostal ke kotouči znovu a přihrál přesně na najetého T. Prachaře, který pohotově pálil do odkryté části branky 7:1.  Převahu domácích zastavila dvě oslabení v 53. a 54. minutě. P. Sodomka lapil velkou šanci Matouše. Chvíli po signalizaci faulu L. Poskočila hosté snížili na 7:2 brankou Škody. V 56. minutě domácí zvýšili stav na 8:2, kdy T. Prachař v brejku přesnou žabkou na M. Nepokoje překonal hokejku obráce a M. Nepokoj pohotovou střelou dokonal svůj hattrick. Domácí polevili v pozornosti a v 57. minutě snížil na 8:3 Vondřejc, to však již nic neměnilo na vysoké výhře domácího celku.

Hlasy po utkání:

P. Rohlík, trenér - „První třetina byla z naší strany hodně vlažná. Po domluvě a zredukováni sestavy na tři pětky jsme ve 2. třetině hráli podle našich představ a utkání rozhodli. Do 3. třetiny jsme šli s cílem změnit rytmus hry a hrát ze zabezpečené obrany. Máme plný počet 9 bodů. Kluci zaslouží pochvalu."

R.Chlada - „V letošní sezóně sehrál svoje poslední utkání za náš tým Tomáš Cejpek, který se až do konce sezóny musí věnovat služebním povinnostem. Chci mu tímto  poděkovat za jeho přínos týmu a věřím, že se v té další opět připojí k týmu."