Pardubický kraj letos podpoří obce částkou 40 milionů korun
Profilovka
14. 05. 2021.
920

Obce v Pardubickém kraji získají letos zhruba 40 milionů Kč z Programu obnovy venkova. Největší pomoc bude poskytnuta obcím do 100 obyvatel. Podpořeny budou všechny žádosti týkající se venkovských prodejen.

 

„Jsem přesvědčen o tom, že v této složité době je potřeba poskytnout peníze přímo obcím bez dalšího přerozdělování. Na konkrétní projekty, konkrétní investice a opravy. Vidím to jako nejefektivnější způsob podpory venkova.“ uvedl radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Pardubického kraje Miroslav Krčil.

 

V rámci Pardubického kraje bylo letos podáno 450 žádostí v celkové hodnotě téměř 100 milionů korun. Celkem 106 žádostí bylo podáno pro venkovské prodejny, 28 žádostí podaly mikroregiony a 13 žádostí místní akční skupiny.

 

Miroslav Krčil ještě uvedl: ”Věřím, že se celospolečenská situace v brzké době začne zlepšovat, že pandemie nemoci covid-19 ustoupí, a že Pardubický kraj bude moci postupně podporu venkova opět navyšovat. Udělám maximum pro to, abychom v dalších letech mohli podpořit náš venkov větší sumou peněz.”

 

 

Zdroj foto: Facebook 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image