Oživlé oppidum Země Keltů

Oživlé oppidum v Zemi Keltů vás zve na návštěvu 20. května od 10:00 do 17:00!

V Zemi Keltů v Nasavrkách vás tuto sobotu čeká zcela netradiční kulturní zážitek. Připravte se na cestu do minulosti. Vstupte do oppida a nechte se vtáhnout do mladší doby železné. Zažijete den v keltském městečku, kde se budete moci setkat s keltskými kmeny.

Můžete se zde seznámit s činnostmi, kterými se Keltové zabývali v běžném životě. Ženy budou připravovat jídlo z klasických keltských surovin a muži se budou cvičit v boji. Probíhat budou různé řemeslné činnosti. Budete se moci zeptat na vše, co vás zajímá.

Pro akci není žádné věkové omezení, takže se mohou účastnit jak dospělí, tak i děti. Navíc pro děti bude určitě potěšením přítomnost zvířátek, které jsou součástí keltského oppida.

Během návštěvy se můžete občerstvit v hostinci U Dubového Kelta, jež vám nabídne skvělé jídlo, sladké pochoutky i tradiční nápoj, který pili už staří Keltové: medovinu.

Návštěva Oživlého oppida je nejenom skvělou příležitostí k seznámení se s keltskou kulturou a historií, ale také zábavným zážitkem pro celou rodinu na čestvém vzduchu v příjemném prostředí. Proto neváhejte a vydejte se do Nasavrk a zažijte den plný dobrodružství, zábavy i relaxu.

A nepřijdete ani o komentované prohlídky.

Více o skanzenu na www.zemekeltu.cz

Odkaz na facebookovou událost: https://www.facebook.com/events/1224415268493955

Foto: @Jaromír Zajda Zajíček

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image