Oprava střechy na ZŠ Resslova si vyžádá jeden milion korun
Profilovka
12. 05. 2023.
894

Střecha hlavní budovy Základní školy Resslova projde z důvodu horšího stavu renovací. Vedení hlinecké radnice chce renovaci zrealizovat o letních prázdninách, náklady na opravu by si měly vyžádat jeden milion korun.

„Rozhodli jsme se, že z důvodu horšího stavu zrenovujeme střechu na původní historické budově Základní školy Resslova. Opravu chceme realizovat o letních prázdninách a počítáme s náklady ve výši jednoho milionu korun," uvedl starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Renovace krytiny na Základní škole Resslova by měla být provedena stejným způsobem, jako oprava střechy na městské radnici v loňském roce. „Dodavatel prací by měl střechu umýt, obrousit, provést lokální výspravy a nanést tři vrstvy barvy a vrchní speciální vrstvu odolnou proti UV záření. Chceme, aby renovace a samotný nátěr vydržel co nejdéle," doplnil starosta Krčil.

O loňských letních prázdninách investovalo město Hlinsko v této škole do kompletní výměny svítidel za nová úsporná zařízení pro snížení spotřeby elektrické energie. Budova ZŠ Resslova byla ze všech tří hlineckých základních škol nejméně energetiky hospodárnou. „Nová svítidla jsme osadili kompletně v celé Základní škole Resslova. Obnova se týkala celkem 346 ks svítidel a investice si vyžádala částku 1,3 milionu korun. Za rok touto investicí spoříme 62 % elektrické energie v porovnání s původními svítidly. Při dnešních cenách energií je to úspora v hodnotě 110 000 korun za rok. Návratnost počítáme zhruba 10 let s životností svítidel 40 let," doplnil k loňské investici starosta Hlinska.

Základní škola Resslova se řadí mezi školy, které se mohou pochlubit téměř stodvacetiletou tradicí. Budova školy byla vystavěna v letech 1903-1904 podle plánů architekta Ladislava Skřivánka. Původně to byla škola chlapecká a pod tímto názvem ji někteří hlinečtí občané znají dodnes. Díky výhodné poloze v centru města navštěvují tuto školu žáci z celého Hlinska i okolí. Na školu nyní dochází celkem 372 žáků.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image