Oprava radnice zdrží řidiče, počkají si na semaforech
Profilovka
04. 10. 2022.
visibility 1394

Řidiče, kteří jezdí po silnici I/34 v ulici Havlíčkova vedle Poděbradova náměstí, čeká až do 17. října 2022 dopravní omezení z důvodu zúžení provozu do jednoho jízdního pruhu. Změnu dopravy způsobily práce na opravě fasády hlinecké radnice a odvlhčení zdiva. Objekt je v těsné blízkosti komunikace a pro bezpečnost stavebních pracovníků bude po dobu oprav provoz řízený světelným signalizačním zařízením v úseku okolí radnice.

Střecha, stěny a fasáda hlinecké radnice si vyžádaly nutné opravy. „Opravy nejsou realizovány z důvodu estetiky, abychom objekt natřeli, ale hlavním cílem prací je odvlhčení zdiva ve spodních partiích budovy a lokální opravy fasády. Opravy se týkají také střechy, ať už to jsou svody nebo právě okna věže. Nyní se dokončují práce na střeše a začínají opravy fasády i práce na odvlhčení zdiva," říká starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Budova hlinecké radnice byla postavena v roce 1598 a do barokní podoby upravena v letech 1788-92. Výrazná hranolová věž byla přistavěna v roce 1839. Současnou podobu ale získala až v roce 1850.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image