ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 10. duben 2021, svátek má Darja

Online sčítání lidu se prodlužuje až do 11. května 2021

31. 03. 2021 • 10:22
PARTNEŘI

Sčítání lidu 2021, které nyní probíhá online cestou a bude pokračovat až do 11. května, prodloužilo online fázi sčítání. Prostřednictvím internetu je možné se sečíst rovněž až do 11. května 2021. Elektronický formulář lze vyplnit i za osoby žijící ve stejné domácnosti.

 

Do 28. března platilo, že online sčítání musí být ukončeno k 17. dubnu. To je nyní změněno a prodlouženo do již výše zmíněného data 11. května. Datum byl prodloužen zejména kvůli epidemiologické situaci i většího pohodlí osob. Během prvního dne sčítání došlo k nedostupnosti systému, prodloužením se tedy předejde podobným výpadkům.

 

Současně s online sčítáním bude možné se od 17. dubna sčítat přes listinný sčítací formulář. Ten  je dostupný na kontaktních místech, v Hlinsku je to Česká pošta. Domovy do té doby nesečtených osob budou od 17. dubna také navštěvovat sčítací komisaři, kteří zcela v souladu s epidemiologickými opatřeními budou distribuovat venku před domem sčítací formuláře.

 

Sčítání je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo pobyt přechodný nad 90 dnů na území České republiky. Sečíst se musí každá osoba bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladších 18 let, či osoby nesvéprávné, provádí sečtení jejich zákonný zástupce nebo oprávněná osoba.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím