Odchovankyně hlineckého fotbalového oddílu v 1. lize žen
Profilovka
19. 06. 2023.
2326

Fotbalové hráčky Eliška Melounová a Vanesa Solničková, hlinecké odchovankyně FC Hlinsko, jsou součástí týmu pardubických žen, který se opět po roce vrací mezi českou ženskou fotbalovou elitu. Rozhodující krok udělaly svěřenkyně trenéra Kamila Kozáka ve čtvrtém kole nadstavbové části, když pardubické hráčky vyhrály v Líšni 3:1. Jeden gól dala i hlinecká Vanesa Solničková, která se stala nejlepší střelkyní celé soutěže.

Pardubice šly do nadstavbové části z první pozice s jednobodovým náskokem před Hradcem Králové, Sparta B ztrácela další dva body. Perníkařky ovšem v nadstavbě válely a na rozdíl od soupeřek ztratily pouhé 3 body a mohly se tak radovat z výhry ve 2. lize žen s pohodlným náskokem 7 bodů na druhý Hradec Králové. V nejvyšší soutěži tak nahradí Duklu, která nezvládla boj o záchranu.

„Sezóna byla opravdu povedená. Ani jsme nečekali, že by se mohla takto vydařit. Hlavním cílem nebyl postup zpět do první ligy, ale to, aby holky po dvou letech mezi českou elitou, kde moc nevyhrávaly, znovu našly chuť k fotbalu. Zároveň jsme chtěli vytvořit nový a kvalitní tým, protože hodně holek před sezónou skončilo. Ten postup byl až na druhém místě," uvedl pro web fkpardubice.cz Kamil Kozák, hlavní trenér pardubického ženského týmu.

Pardubický ženský tým strávil po sestupu z nejvyšší soutěže pouze jedinou sezónu ve druhé lize. Svěřenkyně trenéra Kamila Kozáka ovládly 2. ligu žen, a po roce se tak vrací mezi českou ženskou elitu.

 

Zdroj foto: Facebook FK Pardubice ženy

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image