Od dubna se uzavře průjezd obcemi Kameničky, Kladno a hlineckou ulicí Rváčovská
Profilovka
30. 03. 2023.
4033

Řidiče motorových vozidel na Hlinecku čeká od dubna hned několik dopravních uzavírek a objížděk z důvodu rekonstrukce mostu přes vodní tok Chrudimka v Kameničkách, stavebních prací na kanalizaci a opravě vozovky v Kladně a rekonstrukce silnice II/343 v Hlinsku směrem na Rváčov.

Průjezd obcí Kameničky se uzavře 11. dubna z důvodu demolice stávajícího mostního objektu a výstavby zcela nové mostní konstrukce. Rekonstrukce mostu přes řeku Chrudimku bude realizována při plné uzavírce komunikace II/343 pro veškerý automobilový, autobusový a pěší provoz až do poloviny měsíce září. Pěší provoz povede po provizorní stezce a lávce vytvořené přes koryto vodního toku Chrudimky. Objízdná trasa pro osobní a nákladní dopravu bude vedena před Hlinsko, Čertovinu, Krounu, Svratouch a Svratku.

Pro obyvatele Kameniček bude k dispozici objízdná trasa po silnici mezi Kameničkami a Filipovem. „Rekonstrukce filipovské silnice, která bude v době opravy mostu sloužit jako objízdná trasa pro místní dopravu, je plánována v roce 2024. Jsme rádi, že jsme s Pardubickým krajem našli společnou řeč a dohodu o těchto reálných termínech vítáme," uvádí Ing. Robert Adámek, starosta obce Kameničky.

S dopravním omezením musí řidiči počítat také v obci Kladno, kde bude v letošním roce pokračovat investice do rekonstrukce kanalizace a vozovky. „Prakticky současně, od 1. dubna do konce července, budou probíhat za úplné uzavírky komunikace práce na kanalizaci a opravě vozovky v Kladně, která bude také neprůjezdná," doplňuje starosta Kameniček Ing. Robert Adámek. Objížďka bude vedena z Kladna od křižovatky silnic III/3439 x I/34 po silnici I/34 do Hlinska na křižovatku silnic I/34 x II/343, dále po silnici II/343 přes Jeníkov do Kameniček na křižovatku silnic II/343 x III/3439, dále po silnici III/3439, a to obousměrně.

Rekonstrukce silnice II/343 směrem na Rváčov způsobí od 4. dubna úplnou uzavírku ulice Rváčovská. Objízdná trasa povede do 5. května pro osobní vozidla a BUS přes ulice Srnská a Nádražní. Stavební práce a uzavírky budou rozděleny do několika etap.

Pro nákladní vozidla je určena objízdná trasa přes Chlum, Benátky, Ždírec nad Doubravou a Trhovou Kamenici.

V termínu od 28. dubna do 2. června dojde k úpravě objízdné trasy pro osobní vozidla a BUS z důvodu změny pracovního místa rekonstrukce.

Detail pracovního místa:

Od 3. června do 16. června bude uzavřena silnice II/343 pouze částečně. V tento termín není stanovena objízdná trasa, protože práce budou probíhat na posuvném pracovním místě s délkou max. 50 m a provoz bude veden volnou polovinou vozovky.

„V ulici Rváčovská se v loňském roce uskutečnily stavební práce na výstavbě nového chodníku a došlo také k vybudování nového vedení dešťové kanalizace, větve vodovodu a umístění elektrického vedení od ČEZ. V letošním roce zahrnuje investice také opravu povrchu komunikace, která bude realizována ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje. Zde je již nutná úplná uzavírka komunikace pro dobu probíhající rekonstrukce," uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.