Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Od dubna se uzavře průjezd obcemi Kameničky, Kladno a hlineckou ulicí Rváčovská Vytvořit článek
Od dubna se uzavře průjezd obcemi Kameničky, Kladno a hlineckou ulicí Rváčovská
Petr Laštůvka (redakce) - 30. 03. 2023    3230    0 Líbil se vám tento článek?

Řidiče motorových vozidel na Hlinecku čeká od dubna hned několik dopravních uzavírek a objížděk z důvodu rekonstrukce mostu přes vodní tok Chrudimka v Kameničkách, stavebních prací na kanalizaci a opravě vozovky v Kladně a rekonstrukce silnice II/343 v Hlinsku směrem na Rváčov.

Průjezd obcí Kameničky se uzavře 11. dubna z důvodu demolice stávajícího mostního objektu a výstavby zcela nové mostní konstrukce. Rekonstrukce mostu přes řeku Chrudimku bude realizována při plné uzavírce komunikace II/343 pro veškerý automobilový, autobusový a pěší provoz až do poloviny měsíce září. Pěší provoz povede po provizorní stezce a lávce vytvořené přes koryto vodního toku Chrudimky. Objízdná trasa pro osobní a nákladní dopravu bude vedena před Hlinsko, Čertovinu, Krounu, Svratouch a Svratku.

Pro obyvatele Kameniček bude k dispozici objízdná trasa po silnici mezi Kameničkami a Filipovem. „Rekonstrukce filipovské silnice, která bude v době opravy mostu sloužit jako objízdná trasa pro místní dopravu, je plánována v roce 2024. Jsme rádi, že jsme s Pardubickým krajem našli společnou řeč a dohodu o těchto reálných termínech vítáme," uvádí Ing. Robert Adámek, starosta obce Kameničky.

S dopravním omezením musí řidiči počítat také v obci Kladno, kde bude v letošním roce pokračovat investice do rekonstrukce kanalizace a vozovky. „Prakticky současně, od 1. dubna do konce července, budou probíhat za úplné uzavírky komunikace práce na kanalizaci a opravě vozovky v Kladně, která bude také neprůjezdná," doplňuje starosta Kameniček Ing. Robert Adámek. Objížďka bude vedena z Kladna od křižovatky silnic III/3439 x I/34 po silnici I/34 do Hlinska na křižovatku silnic I/34 x II/343, dále po silnici II/343 přes Jeníkov do Kameniček na křižovatku silnic II/343 x III/3439, dále po silnici III/3439, a to obousměrně.

Rekonstrukce silnice II/343 směrem na Rváčov způsobí od 4. dubna úplnou uzavírku ulice Rváčovská. Objízdná trasa povede do 5. května pro osobní vozidla a BUS přes ulice Srnská a Nádražní. Stavební práce a uzavírky budou rozděleny do několika etap.

Pro nákladní vozidla je určena objízdná trasa přes Chlum, Benátky, Ždírec nad Doubravou a Trhovou Kamenici.

V termínu od 28. dubna do 2. června dojde k úpravě objízdné trasy pro osobní vozidla a BUS z důvodu změny pracovního místa rekonstrukce.

Detail pracovního místa:

Od 3. června do 16. června bude uzavřena silnice II/343 pouze částečně. V tento termín není stanovena objízdná trasa, protože práce budou probíhat na posuvném pracovním místě s délkou max. 50 m a provoz bude veden volnou polovinou vozovky.

„V ulici Rváčovská se v loňském roce uskutečnily stavební práce na výstavbě nového chodníku a došlo také k vybudování nového vedení dešťové kanalizace, větve vodovodu a umístění elektrického vedení od ČEZ. V letošním roce zahrnuje investice také opravu povrchu komunikace, která bude realizována ve spolupráci se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje. Zde je již nutná úplná uzavírka komunikace pro dobu probíhající rekonstrukce," uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu