Dnes je 6. květen 2021, svátek má Radoslav
     Reklama
Koupit reklamu Reklama  •  
Úvod Od dnešního dne jsou povoleny procházky pouze na území obce Vytvořit článek
Od dnešního dne jsou povoleny procházky pouze na území obce
Věra Dvořáková (redakce) - 01. 03. 2021    1590    0 Líbil se vám tento článek? 0

S platností ode dnešního dne, to je od 1. března 2021, platí zpřísněná opatření napříč celou Českou republikou. Lidé mohou opouštět své domovy pouze za účelem pracovní cesty, nákupů, cesty k lékaři, péče o osobu blízkou či individuálních procházek.

 

Cesty lze uskutuečnit pouze v rámci okresu, v případě Hlinska okresu Chrudim. Cesty po okresu mohou být pouze z důvodů práce, nákupů, cest k lékaři či zajištění péče o osobu blízkou. V galerii se nachází jednotlivá území obcí na Hlinecku.

 

Pro pracovní cesty do jiného okresu je třeba mít potvrzení od zaměstnavatele, v případě OSVČ doklad o zakázce. Také lze vyjíždět do jiných okresů při cestě k lékaři a na úřady, na to je ovšem potřeba čestné prohlášení.

 

Vzory formulářů a čestných prohlášení a nejčastější dotazy s novou situací související se nacházejí na stránkách Ministerstva vnitra: http://bit.ly/Pohyb-mezi-okresy.

 

Zpřísnily se také opatření při pohybu na čerstvém vzduchu. Ode dneška se lidé mohou volně procházet, jezdit na kole, běhat či jezdit na kolečkových bruslích pouze na území obce, ve které bydlí, nikoli na území celého okresu. Venčení psů v noci bude možné do 500 m od bydliště.

 

Od dnešního dne jsou také zavřeny všechny školky, školy, družiny i dětské skupiny. Výjimku tvoří zařízení pro dětí lékářů, zdravotních sester a dalšího nemocničního personálu.

 

Zavřeny jsou také všechny obchody a služby s výjimkou prodejen potravin, pohonných hmot, hygienického zboží a drogerie, lékáren, prodejen krmiva a potřeb pro zvířata, prodejen brýlí a kontaktních čoček, provozoven poskytujících odtah a opravy vozidel, obchodů s tiskem a tabákem, provozoven určených k vyzvednutí zboží a zásilek, prodejen osiva a zahrádkářských potřeb, pokladen jízdenek, květinářství, servisů elektroniky a výpočetní techniky, pohřebních služeb, myček bez obsluhy, domácích potřeb, sběren surovin a kompostáren, taxislužeb a firem poskytujících psychodiagnostická vyšetření. Restaurace mohou mít nadále výdejní okénka.

 

Roušky a respirátory jsou nyní povinné i venku v zastavěné části obcí. Zatímco uvnitř obchodů, nemocnic, lékáren či veřejné dopravě je potřeba respirátor, venku stačí chirurgická rouška. Látkové roušky jsou ode dneška zakázané. Sundat ochranu dýchacích cest si lze v zásadě tedy pouze doma nebo v přírodě, je li tam člověk pouze s osobami, se kterými bydlí.


Zdroj foto: CUZK


TAG
COVID-19 Lockdown omezení uzavření okresů
Líbil se vám tento článek? 0

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •