ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 10. duben 2021, svátek má Darja

Od března 2021 bude po celé ČR probíhat sčítání lidu

PARTNEŘI

Sčítání lidu 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. března 2021. Bezpečně a jednoduše má každý možnost se sečíst online prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře a to do 9. dubna 2021. Ten bude zveřejněn na stránkách Českého statistického úřadu na stránce www.scitani.cz.

 

Kdo se do 9. dubna online nesečte, bude muset vyplnit listinný sčítací formulář, který bude nutné odevzdat od 17. dubna do 11. května 2021. Distribuci sčítacích formulářů mají na starost sčítací komisaři. V Hlinsku se odevzdává na poštu (Adámkova třída 1094).

 

Sčítání je povinné pro všechny osoby, které mají k rozhodnému okamžiku trvalý pobyt nebo pobyt přechodný nad 90 dnů na území České Republiky. Sečíst se musí každá osoba bez ohledu na místo skutečného pobytu, věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladších 18 let či osoby nesvéprávné provádí sečtení jejich zákonný zástupce nebo oprávněná osoba.

 

Výsledky sčítání jsou široce využitelné při přípravě programů bydlení, rozvoji infrastruktury nebo plánování lepší dostupnosti služeb.

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím