O postupu České Třebové rozhodlo v pátém zápase až prodloužení
Profilovka
05. 02. 2023.
851

Česká Třebová -  Také pátý osmifinálový duel přinesl dramatickou sportovní zápletku, nakonec se šťastnějším koncem pro domácí tým. Po zcela vyrovnaném souboji, ve kterém Horses dokázali otočit nepříznivý vývoj ze stavu 3:1 až na 3:5 ve třetí třetině, domácí vsadili vše na své hvězdné útočníky a dokázali vyrovnat. V prodloužení, ve kterém jsme opět hráli v oslabení, domácí využili danou šanci a rozhodli tak o postupu do čtvrtfinále.

Kohouti začali utkání velice aktivně a řadou střel zaměstnali hlineckého gólmana, ten byl však pozorný. Ve třetí minutě však pěknou akci rozehrál P. Fink, který svižně přihrál P. Benešovi a ten přesnou přihrávkou mezi hráči Kohoutů poslal najetého R. Chvojku na modré čáře do brejku, který skvěle proměnil 0:1. Domácí ubránili přesilovou hru v 5. minutě a Kraus chytil nebezpečnou střelu P. Beneše. V 7. minutě zahrozil průnikem Veverka, ale jeho pokus dostat kotouč mezi betony T. Vlka nevyšel. V 9. minutě  fauloval D. Brožek a domácí okupovali pásmo hostí, ale Horses obětavě bránili, střelu Fuzika zlikvidoval T. Vlk. Při domácích stálo štěstí při vyrovnávací brankce, když se ve 14. minutě vystřelený puk odrazil od zadního skla tak, že se kotouč ještě odrazil od něčí brusle kolem tyče do branky - smůla 1:1.

Začátek druhé třetiny byl studenou sprchou, po prohrané buly se prosadil Pavlovský a prudkou střelou přesně k tyči zvýšil na 2:1 pro domácí. Horses špatně střídali ve 22. minutě a obdrželi dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Početní výhodu Kohouti dokázali využít a opět to byl Pavlovský, komu se dařilo 3:1. Následovaly další dvě vyloučení ve 24. a 25. minutě, ale pak se Horses nadechli a začali hrát aktivní hru, která donutila domácí tým bránit. Ve 26. minutě průnik M. Nepokoje, následovala šance ve spolupráci T. Prachaře s útoky s P. Kubalem. Ve 34. minutě měl Kraus problém se střelou T. Grygara. Ve 35. minutě se prosadil po levém křídle O. Karásek, nejprve tvrdá střela, kterou Kraus vyrazil jen před sebe a ke snížení stavu stačila jen dorážka kotouče za jeho záda 3:2. Hlinečtí byli opět ve hře.

Také ve třetí třetině byli Horses aktivní a napadání v pásmu soupeře přineslo kýžený výsledek. Ve 45. minutě po kombinaci M. Nepokoje a T. Prachaře našla svůj cíl střela M. Kišše a bylo vyrovnáno 3:3. Horses byli pevně v sedle a o minutu později vybojoval kotouč v pásmu M. Kubal s P. Benešem a R. Chvojkou a po zmatku domácích v obraně P. Kubal otáčel ve 47. minutě vývoj utkání ve prospěch hostí střelou pod horní tyč 3:4. Kohouti ve zmatku faulovali a pykal Pažourek za sekání. Přesilovou hru Horses dokázali využít, P. Štěpánek zavezl kotouč do pásma a po střetu s obranou Kohoutů se kotouč dostal na hůl R. Chvojky, který neváhal pálit do odkryté části branky 3:5. Během čtyř minut to byl obrat jako hrom! Jenže do konce třetiny zbývalo ještě hodně času. V témže čase obdržel trest Pavlovský za sekání po dosažené brance. Horses měli rozhodnout, ale nestalo se. V 52. minutě domácí přečíslili hosty po zalehnutí M. Machače ve středním pásmu a dostali se do přečíslení tři na jedna, které třetí brankou využil Pavlovský 4:5. Domácím snížení nalilo další síly, točili již jen dvě pětky a v 53. minutě vyrovnal v silném náporu na 5:5 Augustin. Závěr utkání byl boj o každý metr. Navíc v poslední minutě byl vyloučen T. Prachař v souboji na zadním mantinelu, přesto Horses ubránili oslabení.

Do prodloužení tedy měli domácí výhodu přesilové hry 4 na 3. Prodloužení nemělo dlouhé trvání, domácí vyhráli buly, před branku se zaklínil Fúzik a po nastřeleném kotouči Augustina jej Fuzik protlačil pod betony T. Vlka 6:5. Bylo rozhodnuto.

Hlasy po utkání: R. Chlada - „V sérii jsme nebyli favority. V sezóně jsme si prošli těžkými obdobími, nepamatuji tolik zranění, nemocí a dalších těžkostí. Tým se připravoval na sezónu tvrdě a chtěl dosáhnout postupu do čtvrtfinále. O postupu rozhodoval pouze jeden gól, ať již v postupu do A skupiny či postupu do čtvrtfinále. Důkazem je tato dlouhá a vyrovnaná série, ve které se v posledních dvou utkáních rozhodovalo na nájezdy či v prodloužení. Soupeř zvítězil v sérii nejtěsnějším rozdílem, jeho kvalita se projevila. Vidím ale i to , že jsme v  kvalitě naší hry udělali další krok dopředu. Jsem s týmem na střídačce i na trénincích a vím, že kluci moc chtěli. Soupeři gratuluji k postupu. Hlineckým fanouškům děkujeme za podporu, jak na domácím ledě, tak na ledě soupeře."

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image