Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Nové dýchací přístroje pro výjezdovou jednotku hasičů v Blatně Vytvořit článek
Nové dýchací přístroje pro výjezdovou jednotku hasičů v Blatně
Petr Laštůvka (redakce) - 22. 05. 2023    504    0 Líbil se vám tento článek?

Výjezdová jednotka dobrovolných hasičů Blatno získá nové moderní dýchací přístroje, které nahradí již vysloužilou dýchací techniku. Nákup vybavení finančně podpoří Pardubický kraj z účelových investičních dotací a město Hlinsko.

„Od Pardubického kraje jsme získali dotaci na pořízení čtyř nových dýchacích přístrojů pro městskou výjezdovou jednotku hasičů v Blatně. Nákup nového vybavení podpoří kraj částkou devadesát osm tisíc korun, celkový náklad by měl být sto čtyřicet tisíc korun. Chybějící částku pokryjeme z rozpočtu města," uvádí k modernizaci vybavení jednotky SDH Blatno starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Nové komfortnější vzduchové dýchací přístroje by měly být opatřeny moderními prvky. Jedná se například o zařízení pro evakuaci osob, které obsahuje i vyváděcí kuklu pro evakuované, aby se osoby mohly bezpečně dostat z prostoru zasaženého kouřem, aniž by se hasič a zachraňovaný člověk nadýchali kouře. U nových dýchacích přístrojů se počítá také s vyšší zásobou vzduchu v tlakových lahvích a nižší váhou celkového vybavení.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu