Nevyhovující opláštění hlineckého zimního stadionu nahradí tepelně izolační panely
Profilovka
16. 05. 2024.
1089

Oprava vnější stěny zimního stadionu v Olšinkách by měla začít v co nejbližší době, město Hlinsko vybralo na rekonstrukci části opláštění dodavatele. Ten by měl začít, v rámci první etapy, s výměnou původního makrolonu za nové tepelně izolační panely s polyuretanem. Oprava opláštění vyjde na půl milionu korun a měla by pomoci také k lepšímu udržení teploty na sportovišti.

 „Rekonstrukce opláštění budovy zimního stadionu se primárně týká zadní stěny směrem od parku. Jedná se o první etapu plánované akce a pokud se výměna opláštění osvědčí, chtěli bychom vyměnit i část stěny na straně od parkoviště," uvedl k opravám sportoviště na zimní sporty Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Z důvodu zatékání střechou do objektu zimního stadionu budou muset být opraveny drobné netěsnosti střešní krytiny. „V letošním roce musíme realizovat také lokální opravy střešního pláště, protože jeho konstrukce obsahuje tisíce šroubů, u kterých dochází k částečné degradaci materiálů ve spojích a je potřeba jednotlivé netěsnosti opravit," uzavřel starosta Krčil.

Zimní stadion Hlinsko.jpg

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image