Nejlepším sportovcem Chrudimska 2023 je hlinecká házenkářka Petra Dostálová
14. 02. 2024.
visibility 2468

V úterý 13. února byl v Multifunkčním centru v Hlinsku vyhlášen 25. ročník ankety Nejlepší sportovec Chrudimska za rok 2023. Sportovci byli nominováni v celkem jedenácti kategoriích. Nejlepší sportovkyní v kategorii jednotlivců byla vyhlášena hlinecká házenkářka Petra Dostálová.

Na začátku večera přivítal nominované a hosty starosta města Hlinska Miroslav Krčil. „Jsem moc rád, že Sportovec roku zavítal k nám do Hlinska. Nacházíte se v jediném městě Pardubického kraje, které je vybaveno infraktusturou, od hokejové haly, přes letní stadion, máme tady krytý plavecký bazén, koupaliště, sjezdovku, sportovní halu, my v Hlinsku totiž fandíme sportu a proto vítejte v Hlinsku,” řekl na úvod akce starosta města.

V kategorii Jednotlivci mládež získal 3. místo Vojtěch Šmíd z SK Ježci Heřmanův Městec, 2. místo Ema Bártová ze Ski klub Hlinsko, první místo Adam Juliš z Atletika Chrudim, z.s., na Mistrovství České republiky získal 5 medailí, je mistr ČR na 100 m, získal 2. místo na 200 m a desetiboji, 3. místo získal na 60 m a 60 m překážek a 4. místo získal v halovém sedmiboji.

V kategorii Jednotlivci dospělí získal třetí místo Matěj Slováček z FK Chrudim, druhé místo Ondřej Kesner z MFK Chrudim a 1. místo Petra Dostálová z HK Hlinsko, která je nejlepší házenkářkou České republiky a nejlepší střelkyně mistrovské soutěže, kde vstřelila celkem 255 branek.

V kategorii Kolektiv mládež získali 3. místo Rondo panenky - Mažoretková a twirlingová skupina Rondo, které získaly i cenu publika, 2. místo SK Ježci Heřmanův Městec - junioři, 1. místo MFK Chrudim U-19, kteří získali třetí místo v České lize dorostu po podzimu 2023.

V kategorii Kolektivy dospělých patřilo třetí místo TJ Jiskra Heřmanův Městec a druhé místo MFK Chrudim (A-tým). První místo získal FK Chrudim (A- tým), kteří získali druhé místo v první Futsalové lize 2022/2023, v aktuálně probíhající soutěži jsou první.

V kategorii Trenéři obsadil třetí místo Radek Kronďák z MFK Chrudim, druhé místo získal Robin Kopřiva z HC Hlinsko a první místo Jiří Kozel, šéftrenér mládeže v SK Ježci Heřmanův Městec, který dovedl klub do špičky Extraligy juniorů, dorostu a Ligy starších žáků. Hráči, které trénoval (Musílek, Pilař, Kachlík), se stali v loňském roce Mistry světa do 18ti let.

V kategorii Vesnických TJ/SK zvítězil celek SK Prachovice, kdy oddíl hokejbalu získal 2. místo v základní části Národní hokejbalové ligy, sezónu ale zakončili na 3. místě.

V kategorii Handicapovaných byli oceněni Adam Peška a Marcela Čermáková z TJ Léčebna Košumberk za 1. místo na Mistrovství Evropy v párech BC3 (boccia), Adam dvakrát vyhrál světový pohár jednotlivců.

V kategorii Veteráni byl oceněn Vladislav Končický z Atletika Chrudim, z.s., který se stal vicemistrem světa ve vrhu koulí v kategorii M 65-69.

V kategorii Síň slávy byla oceněna Hana Malinská z TJ Jiskra Skuteč, která i ve svých 92 letech vede cvičení s dětmi a cvičení žen. Za svoji dlouholetou působnost v tělovýchovné jednotě vedla nácviky všesokolských sletů, organizovala činnost mládeže a aktivně se zapojovala do cvičení sportovní gymnastiky.

V kategorii Fair Play byl in memoriam oceněn Josef Svoboda, člen klubu KKL Hlinsko, přes padesát let se věnoval činnosti s mládeží. Jeho heslem bylo ,,sportujte srdcem, protože přátelství a podpora je víc než sláva”.

V kategorii Krajánek byl oceněn David Holý z USK Praha, který je odchovancem Atletiky Chrudim a je nejlepším českým skokanem o tyči, reprezentuje Českou republiku a jeho nejlepší výkon je 5,60 m.