Nabídka společenských, kulturních a sportovních akcí v týdnu od 23. do 29. ledna 2023
Profilovka
23. 01. 2023
visibility 751

Multifunkční centrum

Čtvrtek 26. ledna od 19:00 hodin

Fachman

Divadelní agentura Frída. Zoufale romantická komedie ze stavebního prostředí....Fachman je malým člověkem toužícím po štěstí, který je postavený před – pro něj nezvládnutelnou překážku. Jeho manželství se rozpadá díky duševní poruše jeho ženy, která po autonehodě uvízla svojí myslí mimo reálný svět. Od té chvíle jej vnímá jen jako děj svých oblíbených knih. Svět iluzí, klamů a symbolů se tu staví proti světu, který má přísná racionální pravidla. V hlavní roli se představí Martin Trnavský. Vstupné 450 Kč .

 

Foyer Multifunkčního centra

do 31. března

Kateřina Odehnalová – malba, Jan Teplý – umělecké zpracování dřeva

Nová výstava dvou studentů čtvrtého ročníku uměleckých škol. Svými díly se představí Kateřina Odehnalová a Jan Teplý. Kateřina Odehnalová je studentkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě - Heleníně, obor malba a ilustrace a Jan Teplý je studentem Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, obor uměleckořemeslné zpracování dřeva. Jejich tvorbu je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru během konání kulturních akcí v prvním patře ve foyer.

 

Městské muzeum

do 26. února 2023

Hračka: Cesta do dětství

Výstava části rozsáhlé sbírky hraček sběratele Františka Kyncla, kterou Městské muzeum a galerie před lety získalo. Unikátní soubor je jednou z největších původně soukromých sbírek dřevěných hraček 19. a 20. století u nás, která byla shromážděna za více jak padesát let sběratelské činnosti. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h.

 

Městská galerie

do 29. ledna 2023

Martin Horák

Výstava děl je koncipována jako vzpomínka na člověka, který byl nejen ředitelem MMG Hlinsko, ale také vynikajícím umělcem a tvůrčí duší. Témata vyobrazení dalece překračují hranice Českomoravské vrchoviny, jsou různorodá. Všechna jeho díla zpravidla nemají názvy. Zvou diváka do děje bez další predikce slov, každý si tedy může pod daným výjevem nalézt svůj vlastní příběh a nechat působit emoce. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h.

 

do 29. ledna 2023

Vincenc Červinka

Výstava obrazů vítanovského rodáka, jehož rádcem a přítelem mu byl František Kaván. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h. 

 

MC Hlinečánek  

Středa 25. ledna od 16:30 hodin

Máma na cestách

Beseda se známou blogerkou a autorkou knihy, žijící v Hlinsku. Přijďte si pro inspiraci, jak ušetřit na dovolené nebo pro tipy na dovolenou v ČR a na Slovensku. Vstupné dobrovolné.

 

Tělocvična ZŠ Ležáků

Neděle 29. ledna od 13:30 hodin

Autíčkyjáda

Závody autíček na dálkové ovládání. Závodní autíčka a obuv na přezutí s sebou. Pořádá Centrum Jana XXIII. Startovné 30 Kč na 1 závodníka.

 

Společenský dům

Neděle 29. ledna od 13:30 a 14:45 hodin

Kašpárek ve službách

Loutkové představení pro děti. Vstupné 50 Kč. 

 

Zimní stadion Olšinky

Středa 25. ledna od 18:30 hodin

HC Hlinsko – Česká Třebová

Druhý zápas hokejového utkání mužů play-off 1. ligy Pardubického a Královehradeckého kraje.

 

Sobota 28. ledna od 9:30 hodin

HC Hlinsko B – Chotěboř

Hokejové utkání Ligy ČR mladších žáků.

 

Sobota 28. ledna od 17:00 hodin

HC Hlinsko – Česká Třebová

Hokejové utkání Regionální ligy dorostu.

 

Zdroj foto: Facebook Loutkové divadlo Hlinsko

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image