Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Nabídka kulturních, sportovních a společenských akcí v týdnu od 21. do 27. listopadu Vytvořit článek
Nabídka kulturních, sportovních a společenských akcí v týdnu od 21. do 27. listopadu
Věra Dvořáková (redakce) - 21. 11. 2022    576    0 Líbil se vám tento článek?

Multifunkční centrum

Pátek 25. listopadu od 18:00 hodin

Zakončení Kurzu tance a společenské výchovy – podzim 2021

Veřejnost je srdečně zvána.

 

Prostor před Orlovnou a Betlém Hlinsko

Pátek 25. listopadu od 12:00 do 19:00 hodin

Mikulášsko-vánoční jarmark

Tradiční zimní akce spojená s rozsvícením vánočního stromu, které proběhne v 18:00 hodin. Pro děti je připravena mikulášská nadílka. 

 

Městská knihovna

Sobota 26. listopadu od 9:00 do 12:00 hodin

Den pro dětskou knihu

Registrace nových čtenářů na rok zdarma, pohádkové kvízy pro děti, knižní bazárek. 

 

Foyer Multifunkčního centra

do 31. března 2023

Kateřina Odehnalová – malba, Jan Teplý – umělecké zpracování dřeva

Nová výstava dvou studentů čtvrtého ročníku uměleckých škol. Svými díly se představí Kateřina Odehnalová a Jan Teplý. Kateřina Odehnalová je studentkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě - Heleníně, obor malba a ilustrace a Jan Teplý je studentem Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, obor uměleckořemeslné zpracování dřeva. Jejich tvorbu je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru během konání kulturních akcí v prvním patře ve foyer. 

 

Městské Muzeum

26. listopadu 2022 – 26. února 2023

Hračka: Cesta do dětství

Výstava části rozsáhlé sbírky hraček sběratele Františka Kyncla, kterou Městské muzeum a galerie před lety získalo. Unikátní soubor je jednou z největších původně soukromých sbírek dřevěných hraček 19. a 20. století u nás, která byla shromážděna za více jak padesát let sběratelské činnosti. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h.

 

Městská galerie

do 27. listopadu

Martin Zemanský - obrazy

Zemanského tvorbu charakterizuje intuitivní či expresionistický přístup k figurativní malbě. Autor často zobrazuje věci z běžného života, zážitky, které ho zasáhly. Do obrazů také rád komponuje odkazy na malíře a jejich díla, která ho inspirují. Výstava je takovým průřezem autorovy tvorby. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h

 

do 5. ledna 2023

Martin Horák

Výstava děl je koncipována jako vzpomínka na člověka, který byl nejen ředitelem MMG Hlinsko, ale také vynikajícím umělcem a tvůrčí duší. Témata vyobrazení dalece překračují hranice Českomoravské vrchoviny, jsou různorodá. Všechna jeho díla zpravidla nemají názvy. Zvou diváka do děje bez další predikce slov, každý si tedy může pod daným výjevem nalézt svůj vlastní příběh a nechat působit emoce. Otevřeno: Út – Pá 9 – 12, 13 – 16 h; So, Ne, svátky 13 – 16 h. 

 

Skanzen Veselý Kopec

26. listopadu až 4. prosince od 9:00 do 16:00 hodin

Vánoce na Veselém Kopci

Ve vánočně vyzdobených interiérech např. ukážeme, jak slavili Štědrý večer výměnkáři v polovině 19. století, jak vypadaly ozdoby z bílé řepy a bramborových placek na konci 19. století nebo jaké dárky mohli naši předci najít pod vánočním stromečkem a co nemohlo chybět na štědrovečerním stole. Dále ukázky výroby perníků tlačených do forem, malovaných perníčků a ozdob ze slámy a kulturní vystoupení během víkendových dnů 26. – 27. listopadu (vystoupí Staročeští koledníci z Plzně).

 

Zastáfka Kafé

Sobota 26. listopadu od 14:00 hodin

Přírodní adventní věnce

Lektorka Helena Malivánková, omezená kapacita – rezervace na tel.: 739 295 647. Cena 550 Kč (v ceně materiál včetně korpusu + káva/čaj). 

 

Základní škola Ležáků

Čtvrtek 24. listopadu od 16:00 do 18:00 hodin

Vánoční těšení na Ležákovce

Přijďte se naladit na vánoční čas. Koledy s pěveckým sborem Hlásek, vánoční trhy, rozsvícení stromečku, dílničky pro děti a mnohé další. 

 

Prostor před Hasičskou zbrojnicí v Blatně

Sobota 26. listopadu od 16:00 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu

Dětské odpoledne pro děti, nadílka Mikuláše, čerta a anděla, rozsvícení vánočního stromku, vystoupení hudebníka Lukáše Hejduka, Folklórního souboru Vysočan a kapely Hlinečanka. 

 

Zimní stadion Olšinky

Pátek 25. listopadu od 20:00 hodin

HC Hlinsko – Lanškroun

Hokejové utkání Regionální ligy juniorů.

 

Sobota 26. listopadu od 9:30 hodin

HC Hlinsko B – Litomyšl

Hokejové utkání Ligy ČR mladších žáků.

 

Zdroj foto: www.zslezaku.cz

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu