Nabídka kulturních, společenských a sportovních akcí v týdnu od 8. do 14. července
Profilovka
08. 07. 2024.
485

Letní kino - parkoviště u Multifunkčního centra

Čtvrtek 11. července od 21:30

Aristokratka ve varu 

99 minut, komedie ČR, mládeži přístupno, vstupné 120 Kč, režie: Jiří Vejdělek, hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Pavel Liška, Simona Lewandowska a jiní.

 

Skanzen Veselý Kopec

Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům – doprovodný program

Pestrý program workshopů, dílniček a komentovaných prohlídek, který návštěvníkům každou středu a čtvrtek od června do srpna zpestří návštěvu Veselého Kopce. V prodejně upomínkových předmětů lze navíc získat herní plány, podle nichž můžete samostatně procházet mezi roubenými chaloupkami, hledat odpovědi na otázky, které vás dovedou k rozluštění tajenky a získání malé odměny.

Středa 10. a čtvrtek 11. července 

Plstění ovčí vlny

Ukázky vlněných oděvů vyrobených různými textilními technikami. Dozvíte se nebo si připomenete, které podniky v naší oblasti vyráběly vlněné oblečení a doplňky. Na závěr si v naší rukodílně můžete uplstit jeden výrobek a odnést si ho domů.

Úterý 9. července od 13:00 do 14:30

Len na Veselém Kopci

Komentovaná prohlídka okruhu Len na Veselém Kopci seznámí zájemce s historií a současností pěstování a zpracování lnu na Českomoravské vrchovině, která byla po staletí významnou lnářskou a plátenickou oblastí. Projděte s námi složitou cestu lnu od vysetí semínka až po utkání lněné tkaniny. Komentovaná prohlídka okruhu Len na Veselém Kopci ve společnosti tkalce Josefa Fidlera coby průvodce.

do 31. října

Půlstoletí s vámi

Výstava ve statku z Mokré Lhoty přibližující padesátiletou historii muzea.

do 31. října

Příběhy z depozitáře

Výstava ve statku z Mokré Lhoty představí sbírkové předměty se zajímavým příběhem. 

 

Památková rezervace Betlém Hlinsko

Úterý 9. července

Korále z klokočí

Začátky edukačního programu: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30. Na programu se s tímto pozapomenutým a tajuplným materiálem seznámíte a dozvíte se o něm různé zajímavosti. Prohlédnete si předměty ze sbírek nejen našeho muzea. Součástí programu je také dílna, kde si z klokočí můžete vyrobit originální náramek, náušnice, přívěsek nebo desátkový růženec. Nutná rezervace předem na e-mailu sona.pelclovamvp.cz.

Čtvrtek 11. července

Loutkohrátky na Betlémě

Přijďte si vyrobit vlastní loutku z papíru nebo si zahrát s marionetami během workshopu připraveného ve spolupráci s Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi. Loutky najdete ve stodole domku čp. 161.

Sobota 13. července

Žijící poklady aneb šikovné ruce nositelů tradice Pardubického kraje

V rámci stejnojmenné výstavy v domku čp. 178, která představuje držitele titulu Nositel tradice Pardubického kraje, budou mít návštěvníci možnost setkat se každou sobotu s jedním z nich. Sobota 13. července - Bedřich Šilar, řezbář, zabývající se figurální tvorbou, výrobou loutek, marionet a betlémů.

Středa 10. července od 17:00 h

Špalíček veršů a pohádek - Divadlo Scéna Zlín

Známé a dodnes velmi oblíbené verše a pohádky Františka Hrubína jsou tematicky komponované do čtyř ročních období. Je jaro, narodí se malý Kubík a prožívá svůj první rok života a samozřejmě si zároveň „osahává“ svět kolem sebe, seznamuje se s lidmi, zvířátky, stromy i květinami i zajímavými věcmi. Tatínek a maminka mu také zahrají čtyři veršované pohádky: O Koblížkovi, Červenou Karkulku, Kuřátko a obilí a o Palečkovi a jeho kamarádech. Vstupné: děti 50 Kč, dospělí 100 Kč, prodej vstupenek na místě.

 

Vzdělávací centrum Planeta Hlinsko

Úterý 9. července dopoledne

Projektový den POKOS

Děti a veřejnost se budou moci těšit na ukázku vojenské techniky a výzbroje, laserovou střelnici, soutěže či návody, jak se chovat v krizových situacích. Vstupné zdarma.

 

Městská galerie Hlinsko

do 15. září

65. Výtvarné Hlinecko - DÁMY S PALETOU / umělecké práce malířek 19. století

Práce nejvýznamnějších malířek 19. století – Jenny Salmové, Amálie Mánesové, Charlotty a Louisy Piepenhagenových, Antonie Brandeisové, Zdenky Braunerové, Fanny Assenbaumové a dalších. Devatenácté století bylo dobou velkých změn, které postihly všechny oblasti života, a výraznou měrou se dotkly také postavení žen. Postupná liberalizace společnosti umožnila jejich osvobozování z přísných patriarchálních tradic a ženy začínaly být aktivní i v řadě uměleckých oborů.  Otevřeno Út – Ne 9 – 12, 13 – 17. 

 

Městské Muzeum Hlinsko

do 15. září

Tajemství depozitáře

Tato výstava představí návštěvníkům sbírkové předměty, které byly nashromážděny během několika desetiletí sbírkotvornou činností muzea. Návštěvník si může prohlédnout od rozměrných předmětů jako je nábytek, oděvy, obrazy až po drobnosti v domácnosti, hodiny, nádobí, porcelán, sklo nebo oděvní doplňky: kabelky, rukavičky, šperky, obuv. Výstava přestavuje řemeslnou zručnost a um našich předků, kteří se s láskou věnovali své práci a předávají odkaz příštím generacím. Otevřeno Út – Ne 9 – 12, 13 – 17. 

 

Areál pivovaru Rychtář

Sobota 13. července od 14:00 hodin

Léto s Rychtářem 2024

Jednodenní hudební festival za účasti kapel Trautenberk, Harlej, Argema, Tublatanka, Tőrr a dalších. Vstupné 790 Kč v předprodeji.

 

Golfový klub ve Svobodných Hamrech

Sobota 13. července od 17:00 hodin

Zdarma lekce pro negolfisty

Pro přihlášení na lekci zdarma se stačí předem přihlásit prostřednictvím emailu na manager@gccsh.cz. 

 

Zdroj foto: www.nmvp.cz

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image