Na Radě města Hlinska se projednávaly investice, po dohodě se otevřela část nové ulice Prošvicova
Profilovka
21. 11. 2022
visibility 999

Podruhé v novém složení zasedala dne 14. listopadu Rada města Hlinska, na zasedání se projednávaly technické záležitosti a další investice ve městě. 

 

Pro motoristy se po dohodě otevřela nově vybudovaná komunikace na sídlišti. „Byla schválena dohoda o užívání části ulice Prošvicova, která se nachází mezi ulicemi Družstevní a Rataje tak, abychom ji my motoristé mohli používat k průjezdu a k parkování. Na jaře proběhne úprava parkovacích ploch, zeleně a kompletní regenerace prostoru,” uvedl k po zasedání Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

 

Další důležitou investicí ve městě bude výstavba chodníku v ulici Rváčovská, směrem na Rváčov po levé straně po výjezdu z Hlinska. Mimo chodník se v ulici buduje také dešťová kanalizace, elektrické vedení v zemi, nové vodovody a vsakovací galerie. Na Radě byl schválen dodatek ke smlouvě, kterým byl prodloužen termín realizace výstavby v návaznosti na úpravu vozovky, kterou bude zajišťovat společnost Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Budovat se začne opět na jaře 2023. 

 

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image