Na příjezdech do Hlinska budou umístěny nové uvítací cedule
Profilovka
26. 02. 2024
visibility 2354

Současné nevyhovující uvítací tabule Hlinska u hlavních příjezdových komunikací od Poličky, Ždírce nad Doubravou, Trhové Kamenice a Jeníkova nahradí nové tabule s moderní grafikou. Ta by měla propagovat dostupné aktivity ve městě, jako je vzdělávací centrum Planeta Hlinsko, Památkovou rezervaci Betlém, koupací biotop nebo sjezdovku.

„Na příjezdech do města máme již nevyhovující uvítací cedule, proto jsme zadali vytvoření grafického návrhu pro nové cedule, které by měly nahradit ty současné. Jedná se o umístění na čtyři hlavní komunikace směrem od Ždírce, Poličky, Trhové Kamenice a Jeníkova. Nahradit zde chceme čtyři informační cedule, protože současný stav je tristní a chceme to napravit. Zadali jsme vytvoření grafického návrhu pro dva typy rozměrů, jeden standardní na šířku a druhý na výšku. V grafice bychom chtěli komunikovat zásadní vyžití jako je koupací biotop, Planeta Hlinsko, Betlém a sjezdovka. To jsou základní aktivity, které chceme na nových cedulích odpromovat," uvedl k připravované investici Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Nové uvítací cedule na příjezdových komunikacích by měl doplnit i informační systém menších cedulí umístěný u aktivit ve městě. „Na nové cedule chceme navázat informačním systémem menších cedulí na místech jako jsou právě koupací biotop, Planeta Hlinsko, Betlém nebo sjezdovka, kde by byly komunikovány další možné pozvánky na další vyžití ve městě. Cedule budou určeny primárně pro lidi, kteří přijedou do Hlinska a nejsou místní, aby měli informaci a jiných možných aktivitách," doplnil starosta Krčil.

Nové cedule budou mít cíl přivítat návštěvníky již na první pohled. S moderním designem a jasným sdělením, které bude lépe zřetelné a srozumitelné pro všechny, se město Hlinsko chce prezentovat jako přívětivé a atraktivní místo k návštěvě.