Na parkovišti u bazénu se uskutečnil ukázkový rozbor hlineckého komunálního odpadu
Profilovka
11. 04. 2024.
1962

I přes nepřízeň počasí se mohli občané Hlinska podívat, jak jsou na tom v oblasti třídění odpadu. Na parkovišti před plaveckým bazénem se ve středu 10. dubna dopoledne uskutečnil ukázkový rozbor jedné tuny směsného komunálního odpadu, který provedla odborná společnost EKO-KOM za účasti vedení hlinecké radnice. Komunální odpad byl svezený od rodinných domů z vybrané části Hlinska. Edukativní akce byla určena pro děti a veřejnost a nechyběl ani doprovodný edukativní program.

„Se zástupci společnosti EKO-KOM jsme na parkovišti u plaveckého bazénu zorganizovali akci, při které jsme provedli veřejný rozbor toho, co lidé vyhazují do komunálního odpadu. V jednom okamžiku jsme nechali svézt odpad z vybrané části města a zhruba jednu tunu odpadu vysypali a lidé z EKO-KOMu udělali na místě rozbor a dotřídění toho, co v odpadu najdou. Cílem akce bylo, aby občané viděli, jak jsme na tom s tříděním odpadu," uvedl k zábavně edukativní akci Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Doprovodný program ukázkového rozboru komunálního odpadu navštívili také žáci hlineckých mateřských a základních škol. Celá akce byla také nafocena a natočena pro výrobu propagačního spotu na podporu zefektivnění třídění odpadu v Hlinsku.