Na Mezizemském utkání Čechy - Morava reprezentovaly i hlinecké házenkářky
10. 05. 2023.
visibility 1388

V neděli 7. května se ve sportovním areálu TJ Přeštice odehrála Mezizemská utkání Čechy- Morava. V celku Moravy repezentovaly i tři hlinecké házenkářky Štěpánka Poláčková, Petra Dostálová a Nikola Kvapilová.

„Začátek zápasu jsme zahájily právě my tři a hned z prvního útoku se nám podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Na obou stranách se hrála důrazná házená a útoku se nedařilo tak často prosadit,” sdělila hlinecká házenkářka Nikola Kvapilová. V druhé polovině poločasu se po několika ztrátách Východu (Moravy) podařilo družstvu Západu (Čechy) strhnout vedení na svou stranu a poločas skončil výsledkem 8:5 pro Západ.

Do druhého poločasu lépe vstoupilo družstvo Východu a v půlce poločasu, hlavně zásluhou pěti branek Štěpánky Poláčkové, otočilo stav ve svůj prospěch. Západ stihl minutu před koncem zápasu vyrovnat pokutovým hodem, ale ve zbývajícím čase se už Východu bohužel nepodařilo vstřelit rozdílovou vítěznou branku. Utkání mezi Západem a Východem tedy skončilo remízou 12:12.

V rámci programu byly vyhlášeny i výsledky o nejlepší národní házenkářku a házenkáře za rok 2022. Hlinsko se může pyšnit tím, že jedna z útočnic HK Hlinsko Petra Dostálová byla vyhlášena jako nejlepší házenkářka za rok 2022.

Součástí Mezizemských utkání je také jednou za 5 let Superpohár mládeže, kde mělo HK Hlinsko zastoupení v kategorii mladších žákyň. Nela Dostálová vybojovala s Východočeskou oblastí krásné čtvrté místo na turnaji pořádaném v Modřanské rokli.

Zdroj foto: Nikola Kvapilová