Dnes je 21. září 2023, svátek má Matouš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Na hlineckém sídlišti vznikají dva kruhové objezdy Vytvořit článek
Na hlineckém sídlišti vznikají dva kruhové objezdy
Petr Laštůvka (redakce) - 20. 09. 2022    1484    0 Líbil se vám tento článek?

Dva nové kruhové objezdy vznikají na sídlišti v rámci první etapy výstavby obchvatu sídliště, kdy město Hlinsko buduje také spojovací komunikaci mezi Ratajemi a ulicí Družstevní, dvě nová parkoviště a dvě stě jedenáct nových parkovacích míst. Druhá etapa se uskuteční v příštím roce a obsahuje úpravu celého prostoru. Kruhový objezd uprostřed sídliště by se měl stát vstupní obslužnou branou k novým bytovým domům, které vedení hlinecké radnice zvažuje postavit na louce před teplárnou. Původní komunikace na sídlišti zůstane zachována, bude se na ní částečně parkovat a změní se na jednosměrku.

„Dva kruhové objezdy na sídlišti vychází z celkové koncepce kompletní a komplexní úpravy celého toho prostoru. V současné době jsme ve fázi, kdy se realizuje první etapa výstavby, kdy vzniká nová ulice Prošvicova. Příští rok na jaře nás čeká úprava toho dalšího prostoru. Teprve až bude komplexně vše upraveno, všichni uvidí, že tam ty dva kruhové objezdy mají svůj smysl. Vše je naplánováno tak, aby bylo celé území co nejlépe z pohledu dopravy jednak bezpečné a také obslužitelné, to je ten hlavní důvod. Ono to nyní ještě není vidět, ale teprve až vše bude celkově upraveno ukáže se, jakou mají kruhové objezdy funkci. Z tohoto pohledu je předčasné cokoliv hodnotit. Chápu rozpaky u těch, co nemají všechny informace a vidí, že na sídlišti vznikají dva kruhové objezdy. Jednak to je v Hlinsku novinka, ale opravdu to smysl má," říká k první etapě stavebních prací Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Výstavba odhlehčovacího obchvatu sídliště je jednou z největších investic města Hlinska v letošním roce. Realizace je rozdělena na dvě etapy po dobu dvou let a celkem bude stát 53 milionů korun.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu